اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری هزینه های درمان را کاهش می دهد
مهدیه اسلامی

اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری هزینه های درمان را کاهش می دهد

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ابهر:

محمد رضا مقدم در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری گفت: اجرای قانون خدمات تعرفه گذاری پرستاری باعث افزایش انگیزه کاری در بین پرستاران می شود زیرا‌ شایسته است پرستاران هزینه تعرفه خدماتی را که به مردم ارائه می کنند، خودشان دریافت کنند.
رئیس هیئت مدیره ابهر ادامه داد: سالهاست قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تصویب شده اما اجرایی نشده است. اگر مسئولان پیگیر اجرایی شدن قانون خدمات تعرفه گذاری پرستاری شوند و این قانون اجرا شود. باعث افزایش انگیزه در پرستاران و کاهش هزینه های درمانی بیماران می شود.
رئیس هیئت مدیره ابهر در خصوص کمبود نیروی پرستار بیان کرد: قبل از شیوع ویروس کرونا کمبود نیرو در سیستم سلامت کشور وجود داشت و با شروع بحران کرونا این کمبود بیشتر شد. بنابراین نیاز است جذب نیروی پرستار سریعتر انجام شود. همچنین نیروهای شرکتی و قراردادی تعیین و تکلیف شوند تا با شروع موج جدید دچار کبمود نیرو نباشیم.
وی ادامه داد: پرستارانی که در دوران کرونا دچار این بیماری شده اند، بعد از مدتی عارضه این ویروس در جسم آنها باقی می ماند و نیاز است برای این عزیزان امتیازهایی در نظر گرفته شود.
مقدم خاطر نشان کرد: متاسفانه در ایام نوروز چیزهایی دیده ایم که واقعاً خیلی ناراحت کننده است. خیلی از افراد در حال تدارک برای مسافرت هستند. امیدوارم که مردم یک مقدار بیشتر وضعیت پرستاران و کادر درمان را رعایت بکنند ،کادر درمان واقعا خسته اند و حدود ۱۳ ماه است که تلاش شبانه روزی می کنند.
وی گفت: برای شکست این اپیدمی تنها راه رعایت اصول پیشگیری و بهداشتی است و از مردم می خواهیم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و اجازه ندهند با بی توجهی به اصول بهداشتی ورودی بیماران گرفتار کرونا در بیمارستانها افزایش یابد.

مطلب قبلی کادر درمان برای مقابله با همه‌گیری کرونا سنگ تمام گذاشت
مطلب بعدی برخی بیمارستانها کارانه پرستاران را کامل پرداخت نمی کنند
Print
205 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

آغاز واکسیناسیون دانشجویان و کادر درمان در بیمارستان‌های دانشگاه آزاد مشهد

رئیس واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد خراسان رضوی گفت: واکسیناسیون کادر درمان و دانشجویان بیمارستان‌های آریا و ۲۲ بهمن مشهد که زیرپوشش دانشگاه آزاد این استان هستند، آغاز شد.

با صدور بیانیه ای:

تقدیر ۲۳۵نماینده مجلس از کارکنان نظام سلامت


۲۳۵ نماینده مجلس در بیانیه ای ازفعالیت های پزشکان، پرستاران، نیروهای خدماتی بهداشتی- درمانی و همه مدیران و وزیر بهداشت تقدیر و تشکر کردند.

نیاز ضروری استان مرکزی به پرستار


استان مرکزی در حوزه سلامت به ۵۵ پرستار و کمک پرستار نیاز دارد.

رئیس بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد:

نیاز جدی و مبرم به نیروی پرستار داریم

رئیس بیمارستان فرهیختگان دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران گفت: با توجه به اوج‌گیری و شدت بیماری کرونا نیاز جدی و مبرم به نیروی پرستار داریم.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز:

مسئولان بررسی پرونده شهدا و ایثارگران پرستار را در اولویت قرار دهند

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز گفت: مسئولان رسیدگی به پرونده شهدا و ایثارگران سلامت به ویژه پرستاران را در اولویت قرار دهند، آنان در راه دفاع از سلامت همین مردم ایثار و جانفشانی کردند، حق این نیست که خانواده و بازماندگان آنان در سختی باشند.

با کمبود نیروی پرستار مواجه هستیم

عادی‌انگاری شرایط و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اوضاع نگران‌کننده‌ای را بوجود آورده است آن هم در شرایطی که افزایش غیرقابل تصور آمار مبتلایان به کرونا همه را شوکه کرده و استفاده از توان کادر درمان به حداکثر رسیده است.

کادر درمان تحت فشار هستند

فرماندار زنجان با تاکید بر اینکه در حال حاضر در وضعیت بسیار وخیمی قرار داریم، افزود: کادر درمان در بسیار تحت فشار هستند و در صورت توافق مسئولان استان نسبت به تعطیلی ناوگان‌های عمومی شهر اقدام خواهد شد.

شهرستان دزفول با کمبود نیروی پرستار روبه رو است

فرماندار دزفول گفت: خستگی کادر بهداشت و درمان دزفول در پذیرش تعداد بالای بیماران مبتلا به کرونا موجب شده تا این شهرستان در بحث پرستار با کمبود نیرو روبه‌رو باشد.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری:

برای اجرای قانون تعرفه گذاری روش مبتنی بر قانون را در معرض نظر همه صاحبنظران می گذاریم/ هر کس روش بهتری دارد این گوی و این میدان/ پرستاران بخش مراقبت در منزل و غیر دولتی واکسن کرونا دریافت می کنند

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاران فعال در بخش غیر دولتی و مراکز مراقبت در منزل که تاکنون واکسن نزده اند، واکسن کرونا دریافت می کنند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بندر لنگه:

تفاوت بین پرستاران شرکتی و رسمی باعث بی عدالتی می شود

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بندر لنگه گفت: پرستاران در دانشگاه یک درس را می خوانند و در بیمارستان یک نوع خدمات را انجام می دهند، ولی با ایجاد تفاوت بین نیروهای شرکتی و رسمی یک نوع بی عدالتی صورت می گیرد ولازم است این مساله هر چه زودتر حل شود تاشاهد تفاوت بین پرستاران نباشیم.  

پیام تبریک سازمان نظام پرستاری به مناسبت روز ارتش


سازمان نظام پرستاری کشور در پیامی فرارسیدن روز ارتش را تبریک گفت.

فراخوان مسابقه خاطره نويسي برای پرستاران

معاونت فرهنگی سازمان نظام پرستاری به مناسبت ماه مبارک رمضان مسابقه خاطره نویسی برای پرستاران برگزار می کند . 

درد و دل کادر درمان با مردم

پرستاران  تأکید داشتند که پروتکل‌های بهداشتی را نه به خاطر کادر درمان به خاطر عزیزانشان رعایت کنند.

آمار تلخ مهاجرت پرستاران از کشور

دبیر شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: میزان مهاجرت پرستاران در سال گذشته ماهانه حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ نفر بوده است، یعنی در سال گذشته بیش از هزار پرستار از کشور مهاجرت کرده است.

وزیر بهداشت:

تلاش بیش از پیش کادر درمان در زمینه کرونا

نمکی گفت: هیچ کدام از کادر درمان از کار و خدمت رسانی دست نکشیده اند و پر تلاش در حال خدمت هستند.

1345678910انتها

انتخابگر پوسته