دات نت نیوک
Menu
از تفکرات انحصار طلبانه در نظام سلامت  یک بازار ورشکسته درمان به جا خواهد ماند/ پرستار بیمارستانی نمی تواند مطالبه گر باشد
پنجشنبه، 05 مرداد 1396 - 22:29

پژوهشگر برنامه های اقتصاد سلامت عنوان کرد:

از تفکرات انحصار طلبانه در نظام سلامت  یک بازار ورشکسته درمان به جا خواهد ماند/ پرستار بیمارستانی نمی تواند مطالبه گر باشد

در طرح تربیت پرستار بیمارستانی موضوع از نگاه بنده بسیار فراتر از بحث پرستاری است و عوارض این تفکر در آینده بسیار نزدیک تمام اصناف پزشکی اعم از پرستاران ، پیراپزشکان، ماماها، پزشکان عمومی و متخصصین را هم درگیر خواهد نمود. واقعیت این است که خواسته یا نا خواسته استقرار و شکل گیری یک نظام فئودالیسم در سیستم سلامت در حال پی ریزی است و ما نه تنها در حوزه ی پرستاری بلکه در تمامی حوزه ها رد پای این تفکر قرون وسطایی را نظاره گر هستیم.

مشکل دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان هنوز مرتفع نشده است/ مسئولان امر رسیدگی کنند
پنجشنبه، 05 مرداد 1396 - 21:21

در فاصله مدت زمان 4 تا 5 سال گذشته دانشجویان دانشگاه آزاداسلامی واحد تویسرکان همواره برای گذران دوران کارآموزی خود به دو شهر کرمانشاه و همدان مراجعه می کردند. دانشجویان ساکن این دو شهر نیز با اطلاع از این موضوع و اطمینان از نزدیکی محل کارآموزی و سکونت خود اقدام به انتخاب رشته پرستاری در این دانشگاه می نمودند. حال با گذشت چند سال از این روال به یک باره با صدور ابلاغیه ای از سوی وزارت بهداشت برگزاری دوره کارآموزی در شهر کرمانشاه برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تویسرکان غیر قانونی شمرده شده و از این به بعد تمامی دانشجویان این دانشگاه بایستی دوران کاورزی خود را صرفاً در شهر همدان بگذرانند. این مساله این روزها به مشکلی اساسی برای بسیاری از دانشجویان ترم 6 پرستاری این دانشگاه تبدیل شده که در ابتدای ورود به دانشگاه با فرض اینکه دوران کارورزی را در شهر محل سکونت خود خواهند گذراند وارد این دانشگاه شدند

طرح تربیت پرستار بیمارستانی شکست می خورد
چهارشنبه، 04 مرداد 1396 - 16:15

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری دورود؛

طرح تربیت پرستار بیمارستانی شکست می خورد

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری دورود گفت:طرح تربیت پرستار بیمارستانی به دلیل عدم کمبود منابع در بیمارستان ها و شرایط لازم شکست خواهد خورد.

کاهش سطح علمی پرستاران با اجرای طرح وزارت بهداشت
چهارشنبه، 04 مرداد 1396 - 16:00

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری یاسوج عنوان کرد:

کاهش سطح علمی پرستاران با اجرای طرح وزارت بهداشت

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری یاسوج با طرح این پرسش که هم اکنون چه مسأله حادی رخ داده که نیازمند تربیت اورژانسی پرستار بیمارستانی هستیم، گفت: با تربیت پرستار بیمارستانی جنبه آکادمیک و علمی پرستار زیر سئوال می رود.

مشکل پرستاران عدم صدور مجوز اشتغال به کار است
چهارشنبه، 04 مرداد 1396 - 15:14

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور مطرح کرد:

مشکل پرستاران عدم صدور مجوز اشتغال به کار است

عضو شورایعالی نظام پرستاری کشور طرح  مشکل کمبود پرستار از سوی مسئولان وزارت بهداشت را نگاه تک بعدی به پایتخت دانست و گفت : مسئولان ارشد وزارت بهداشتهمواره مشکل کمبود نیروی پرستاری تنها از ناحیه پایتخت عنوان می کنند.

برگزاری نخستین کارگاه ملاحظات اخلاقی و قانونی ویژه پرستاران تهرانی
چهارشنبه، 04 مرداد 1396 - 14:20

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران خبر داد:

برگزاری نخستین کارگاه ملاحظات اخلاقی و قانونی ویژه پرستاران تهرانی

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران از برگزاری نخستین کارگاه ملاحظات اخلاقی و قانونی ویژه پرستاران تهرانی در روز دوشنبه خبر داد.

پرستاران نگران طرح وزارت بهداشت نباشند / تربیت دانشجوی پرستاری در دانشکده ها
چهارشنبه، 04 مرداد 1396 - 13:38

در نشست مشترک پرستاری در اردبیل تاکید شد:

پرستاران نگران طرح وزارت بهداشت نباشند / تربیت دانشجوی پرستاری در دانشکده ها

جلسه هم اندیشی و نقد وبررسی مسایل پرستاری کشور با حضورجمعی از اساتید دانشگاهی و نماینده وزارت بهداشت در محل هیئت مدیره نظام پرستاری اردبیل برگزار شد.

اجرای طرح تربیت پرستار بیمارستانی بی اعتنایی به جایگاه پرستار است
چهارشنبه، 04 مرداد 1396 - 10:38

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری زرند تاکید کرد؛

اجرای طرح تربیت پرستار بیمارستانی بی اعتنایی به جایگاه پرستار است

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری زرند گفت: وزارت بهداشت با ابلاغ طرح تربیت پرستار بیمارستانی سعی در بی اهمیت جلوه دادن جایگاه پرستاری دارد.

استخدام پرستار خصوصي در بيمارستان دولتي
ﺳﻪشنبه، 03 مرداد 1396 - 16:25

قرار است وزارت بهداشت طرح «پذيرش دانشجوي پرستاري در بيمارستان‌ها» را در 15 بيمارستان دولتي و خصوصي اجرا كند. طبق اين طرح بيش از هزار و 300 پرستار بدون تحصيلات آكادميك و صرفاً پس از انتخاب رشته در دفترچه كنكور جذب بيمارستان‌ها خواهند شد؛ اين طرح مناقشه‌برانگيز شده است.

پیام سازمان نظام پرستاری به مناسبت هفته هموفیلی
ﺳﻪشنبه، 03 مرداد 1396 - 16:10

سازمان نظام پرستاری کشور به مناسبت هفته هموفیلی پیامی صادر کرد.

صفحه 1 از 769ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها