21 بهمن 1399

معاون پارلمانی سازمان نظام پرستاری عنوان کرد

آسیب‌های روحی به شدت جامعه پرستاری کشور را تهدید می‌کند

آسیب‌های روحی به شدت جامعه پرستاری کشور را تهدید می‌کند

معاون پارلمانی وبرنامه ریزی سازمان نظام پرستاری کشور و رئیس نظام پرستاری بم گفت: یکی از مواردی که تهدیدی برای این عزیزان است خستگی مفرط و فرسودگی شغلی است که برخی از علائم هشدار دهنده فرسودگی شغلی در پرسنل بهداشت و درمان نمایان شده است که نیازمند برنامه ریزی و آماده سازی دقیق برای افزایش استفاده از توان متخصصین حوزه سلامت روان در سطوح مختلف است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از ایسنا ؛ محمدتقی جهانپور ضمن تبریک ایام الله دهه فجر وسالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و تشکر از خدمات ایثارگرانه ی متخصصین متعهد و مدافعین سلامت گفت: جامعه بزرگ مدافعان سلامت در سنگرهای بهداشت و درمان متعهدانه و شجاعانه در حال ارائه خدمت هستند و این از خودگذشتی در یاد مردم ایران خواهد ماند.

جهانپور با اشاره به شیوع کرونا و تلاش های کادر بهداشت و درمان اظهار کرد: امروز نفس متخصصین متعهد درمان و بهداشت با نفس افراد مبتلا به بیماری گره خورده است و هشت سال دفاع مقدس راتداعی می کند.

وی در ادامه گفت: مدافعان سلامت که به حق ادامه دهندگان راه شهدا و ایثارگران انقلاب سال ۵۷ ایران اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس هستند با تمام توان به خدمات خود تا از بین بردن این بیماری ادامه می دهند.

وی افزود : یکی از مواردی که تهدیدی برای این عزیزان است خستگی مفرط و فرسودگی شغلی است که برخی از علائم هشدار دهنده فرسودگی شغلی در پرسنل بهداشت و درمان نمایان شده است که نیازمند برنامه ریزی و آماده سازی دقیق برای افزایش استفاده از توان متخصصین حوزه سلامت روان در سطوح مختلف است.

معاون پارلمانی وبرنامه ریزی سازمان نظام پرستاری کشور افزود: همچنین راهکارهای دیگری نظیر انعکاس اقدامات و از خود گذشتگی های کادر درمان و تیم سلامت به شیوه ای شایسته و مناسب در منظر سیاست گذاران و عموم جامعه، فراهم نمودن حداقل امکانات تجربه آرامش جسمی ـ روانی در بخش های درمانی مانند پخش موسیقی ملایم، اختصاص فضایی برای استفاده از تکنیک های تن آرامی و ذهن آگاهی و خودآگاهی، آموزش مدیریت هیجانات (استرس، ترس و خشم) به پرسنل و کادر درمان برای پیشگیری از آسیب های احتمالی، اهمیت حمایت مالی بیشتر و واریز پاداش در زمان مناسب و حمایت عاطفی از خانواده کادر درمان می تواند مفید باشد.

جهانپور در پایان گفت: امیدواریم با همراهی بیشتر جامعه در رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و جدیت و دقت مسئولان در نظارت بر رعایت پروتکل‌ها و تصمیم‌گیری برای محدودیت‌های مؤثر، قدردان زحمات مدافعین سلامت  بوده و آسیب‌های وارد شده به جسم و روان نیروهای بهداشتی و درمانی را التیام بخشیم.

 

خبرنگار:مهدیه اسلامی کلانتری

 

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته