17 دی 1399

به میزبانی کانون پرورش فکری استان کرمانشاه برگزار شد؛

آیین رونمایی از عروسک نماد مدافعان سلامت در کرمانشاه

آیین رونمایی از عروسک نماد مدافعان سلامت در کرمانشاه

اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، با هدف قدردانی از کادر درمان به عنوان مدافعان سلامت، ویژه‌برنامه‌ای را با عنوان «فرشتگان رحمت» در روز سه‌شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۹ و در حیاط خانه‌موزه جلیلی برگزار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی به نقل از  روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، این اداره کل با هدف قدردانی از کادر درمان به عنوان مدافعان سلامت، ویژه‌برنامه‌ای را با عنوان «فرشتگان رحمت» برگزار کرد.
در این برنامه، ضمن اجرای سرودی با موضوع قدردانی از زحمات کادر درمان، عروسک غول‌پیکر مدافع سلامت نیز رونمایی شد.
در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی، مهناز فتاحی، مدیرکل کانون استان کرمانشاه در سخنانی کوتاه، به اهمیت سپاسگزاری از تلاش مقدس کادر درمانی اشاره کرد و افزود: با شیوع بیماری کروناویروس، کادر درمانی همچون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، در سنگر جهاد و ایثار قرار گرفتند و به دفاع از مردم در مقابل بیماری کرونا پرداختند. تا جایی که برخی از این عزیزان حتی با نثار جانشان، شهیدان مدافع سلامت لقب گرفتند.

فتاحی با اشاره به اجرای ویژه برنامه کانون استان کرمانشاه برای قدردانی از کادر درمان گفت: آیین فرشتگان رحمت که به میزبانی اداره کل کانون پرورش فکری استان کرمانشاه برگزار شده است، در حقیقت؛ آیین قدردانی از فداکاری و ایثار عزیزان پرتلاش کادردرمان است.
در این مراسم، از عروسک نماد مدافع سلامت رونمایی شد.
ساخت این عروسک با کمک مواد دورریختنی انجام شده و برای قالب سر عروسک از بطری‌های نوشابه کمک گرفته شده است.
همچنین، برای پاپیه ماشه آن از نشریه‌ها و روزنامه‌های باطله استفاده شد.
چند مدل لوله پلیکا، قفل کارابین، لوله هود، کش‌های قیطان، چسب‌های مختلف و ...از دیگر مواد به کار رفته در ساخت این عروسک بوده است.
این عروسک در واحد آفرینش‌های هنری، واحد هنرهای نمایشی با کمک چند عضو ارشد انجمن نمایش کانون استان کرمانشاه طراحی و ساخته شده است.
پس از آیین رونمایی عروسک مدافع سلامت، گروه سرود مرکز شماره ۲ کانون پرورش فکری شهر کرمانشاه با لباس محلی و روپوش پرستاری به اجرای برنامه پرداختند.
این سرودها به جهت قدردانی از تلاش بی‌شائبه کادر درمان به آنان تقدیم شد.

در بخشی دیگر از این برنامه، بادکنک‌های رنگی که دعای کودکان که با مضمون‌های؛ رهایی از ویروس کرونا و سلامتی همه مردم به آنها متصل بود، به آسمان رها شد، که منظره زیبایی را به آسمان بخشیدند.
در ادامه، خواندن دعای سلامتی توسط اعضا، قرائت پیام قدردانی و تشکر از مدافعان سلامت، و... به عنوان برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در این مراسم به اجرا در آمدند.
در پایان این مراسم نیز، از کادر درمان بیمارستان‌های کرمانشاه به عنوان نماینده کادر درمانی با اهدای جوایزی فرهنگی قدردانی شد.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته