8 فروردین 1400

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ابهر:

اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری هزینه های درمان را کاهش می دهد

اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری هزینه های درمان را کاهش می دهد

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ابهر گفت: اجرای قانون خدمات تعرفه گذاری پرستاری برای بیمه ها و مردم امتیاز مثبتی دارد، زیرا باعث می شود هزینه های درمانی کاهش پیدا کند .

محمد رضا مقدم در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری گفت: اجرای قانون خدمات تعرفه گذاری پرستاری باعث افزایش انگیزه کاری در بین پرستاران می شود زیرا‌ شایسته است پرستاران هزینه تعرفه خدماتی را که به مردم ارائه می کنند، خودشان دریافت کنند.
رئیس هیئت مدیره ابهر ادامه داد: سالهاست قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری تصویب شده اما اجرایی نشده است. اگر مسئولان پیگیر اجرایی شدن قانون خدمات تعرفه گذاری پرستاری شوند و این قانون اجرا شود. باعث افزایش انگیزه در پرستاران و کاهش هزینه های درمانی بیماران می شود.
رئیس هیئت مدیره ابهر در خصوص کمبود نیروی پرستار بیان کرد: قبل از شیوع ویروس کرونا کمبود نیرو در سیستم سلامت کشور وجود داشت و با شروع بحران کرونا این کمبود بیشتر شد. بنابراین نیاز است جذب نیروی پرستار سریعتر انجام شود. همچنین نیروهای شرکتی و قراردادی تعیین و تکلیف شوند تا با شروع موج جدید دچار کبمود نیرو نباشیم.
وی ادامه داد: پرستارانی که در دوران کرونا دچار این بیماری شده اند، بعد از مدتی عارضه این ویروس در جسم آنها باقی می ماند و نیاز است برای این عزیزان امتیازهایی در نظر گرفته شود.
مقدم خاطر نشان کرد: متاسفانه در ایام نوروز چیزهایی دیده ایم که واقعاً خیلی ناراحت کننده است. خیلی از افراد در حال تدارک برای مسافرت هستند. امیدوارم که مردم یک مقدار بیشتر وضعیت پرستاران و کادر درمان را رعایت بکنند ،کادر درمان واقعا خسته اند و حدود ۱۳ ماه است که تلاش شبانه روزی می کنند.
وی گفت: برای شکست این اپیدمی تنها راه رعایت اصول پیشگیری و بهداشتی است و از مردم می خواهیم پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و اجازه ندهند با بی توجهی به اصول بهداشتی ورودی بیماران گرفتار کرونا در بیمارستانها افزایش یابد.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته