6 بهمن 1399

عضو شورای عالی نظام پرستاری:

استاندارد شدن نیروی انسانی پرستاری و عدالت در پرداخت ها از اهم مطالبات پرستاران است

استاندارد شدن نیروی انسانی پرستاری و عدالت در پرداخت ها از اهم مطالبات پرستاران است

دکتر عبادی گفت: سرانه پرستاری در ایران با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد به صورتی که به ازای هر یک تخت بیمارستانی نیاز است 2 و نیم پرستار وجود داشته باشد

دکتر عباس عبادی در گفتگو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاری از جمله مشاغل سخت واسترس زا به حساب می آید، ولی تاکنون اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور برای پرستاران عملی نشده است و با آغاز کرونا فشار و سختی کار پرستاران چندین برابر شده است .

عضو شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: بحران کرونا باعث شد تعداد بیماران در بیمارستان ها افزایش پیدا کند و این مورد با توجه به ناشناخته بودن این ویروس و کمبود نیروی پرستاری در مراکز درمانی سبب شد فشار کاری پرستاران چندین برابر شود و این عزیزان رو به خستگی و فرسودگی بروند.

عبادی در خصوص کمبود نیروی پرستار گفت: بیمارستان‌ها همواره با کمبود نیروی پرستاری دست و پنجه نرم می‌کردند که این مساله در بحران کرونا بیش از پیش نمود پیدا کرده است، علاوه بر این در پیک دوم شیوع بیماری تعداد زیادی از نیروی‌های پرستاری خود مبتلا و طبیعتا از گردونه ارایه خدمت خارج شدند که این مساله نیز فشار کاری ناشی از کمبود نیرو را دو چندان کرده است

وی ادامه داد: پرستاری و مراقبت از بیمار انگیزه و اولویت اول کاری پرستاران است؛ با این حال شغل پرستاری سختی‌های خاص خود را دارد؛ به عنوان نمونه، کار پرستاری مستلزم این است که پرستار ساعت‌های طولانی از بیمار و مراقبت از خانواده بیمار مراقبت کند و در بعضی از مواقع شاهد این هستیم پرستاران علاوه بر سختی جسمی دچارناراحتی روحی نیز می شوند  است.

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: سرانه پرستاری در ایران با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد به صورتی که به ازای هر یک تخت بیمارستانی نیاز است 2 و نیم پرستار وجود داشته باشد ، که خوشبختانه با پیگیری های سازمان نظام پرستاری و حمایت های دولت مجوز جذب 30 هزار نیرو در سیستم سلامت فراهم شده است.

عبادی خاطر نشان کرد : از جمله مطالبات پرستاران که می توان به آن اشاره کرد افزایش نیرو و نزدیک شدن به استاندارد های جهانی و عدالت در پرداخت حقوقی پرستاران می باشد.

خبرنگار:مهدیه اسلامی کلانتری

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته