28 بهمن 1399

استاندار زنجان خبر داد    

استخدام ۵۳۰ پرستار در بیمارستان‌های زنجان

استخدام ۵۳۰ پرستار در بیمارستان‌های زنجان

استخدام ۵۳۰ پرستار در بیمارستان‌های زنجان    
استاندار زنجان از استخدام ۵۳۰ پرستار در بیمارستان‌های زنجان برای مهار هر چه بهتر بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از سایت بازار کار ؛از فتح‌الله حقیقی شامگاه در چهل و نهمین جلسه ستاد پیشگیری، مدیریت و کنترل بیماری کرونا ویروس شهرستان خدابنده با بیان اینکه طی یک سالی که از شیوع بیماری کرونا می‌گذرد، استخدام نیروی انسانی پرستار توسط دانشگاه علوم‌پزشکی استان طبق ظرفیت‌های لازم انجام شده است، اظهار کرد: طی آزمونی که برقرار است، ۵۳۰ پرستار جذب بیمارستان‌ها می‌شود؛ این در حالی است که در طول یک سال ۱۰۰۰ نفر استخدام می‌شود، هر چند باید بیشتر به این مجموعه توجه کرد.

وی با بیان اینکه نقشه‌هایی که برای مقابله با کرونا ویروس در استان کشیده شد تا به امروز موفق بودیم ولی اگر غفلت کنیم همه رشته‌ها پنبه خواهد شد، تصریح کرد: استان زنجان در تزریق واکسن روسی جزو استان‌های پیشرو بود اما واکسن برای درمان نیست و صرفاً برای پیشگیری است، بنابراین این را باید بپذیریم که زدن ماسک باید جزو لاینفک زندگی همه شود.

حقیقی با بیان اینکه جهان با یک ویروس بسیار جهش یافته روبه‌رو است، یادآور شد: ما باید صادقانه با مردم صحبت کنیم و آنچه که در مورد ویروس کرونا و واکسن آن واقعیت دارد باید به مردم گفته شود، هر چند در حال حاضر واقعیت این است که نه تنها این ویروس کم نشده، بلکه هر روز بر پیچیدگی این ویروس افزوده می‌شود و نباید بعد از گذشت یک سال در زدن ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی تردید کرد.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه موضوع دیگری که باید با مردم به صراحت در میان گذاشت، این است که برخی فکر می‌کنند کاهش مرگ و میر نشانه ضعیف شدن بیماری در استان است، در حالی که چنین نیست، اضافه کرد: اگر طی چند روز گذشته در تعداد بستری‌های استان تغییر چندانی رخ نداده، این به این معنا است  که مردم ۲۱ درصد دستورالعمل‌های بهداشتی را نسبت به ‌ماه‌های گذشته کمتر رعایت می‌کنند و این میزان یک اخطار بزرگ و جدی برای استان است.

وی با بیان اینکه اگر در امر بهداشت، تخطی صورت گیرد طبق قانون ۶۸۸ جرم محسوب می‌شود، عنوان کرد: بیش از ۶۰ درصد جمعیت شهرستان خدابنده روستانشین هستند که از این بابت خرسندیم که بیماری کووید - ۱۹ در روستاهای این منطقه به خوبی کنترل شده است اما از مناسبت‌های که در پیش رو داریم نباید غافل شد، بنابراین باید کنترل ویروس کرونا در منطقه‌ بهتر از قبل مدیریت شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه پنج هزار  بسیجی در طرح شهید سلیمانی مشغول فعالیت هستند، گفت: فلسفه اجرای طرح شهید سلیمانی قطع زنجیره کرونا بود، به طوری که انجام تست PCR به زیر ۱۰ درصد برسد و به ازای یک نفر حداقل ۱۰ نفر را بتوانیم بررسی کنیم، این درحالی است که اکنون چرخه معیوب ما در این میان، افرادی است که PCR مثبت دارند ولی همکاری نمی‌کنند، باید برای این مشکل چاره‌ای اندیشید.

حقیقی با تاکید بر اینکه افرادی که تست PCR آن‌ها مثبت می‌شود، اگر  همکاری نکنند در مرگ همه شریک هستند، خاطرنشان کرد: استان زنجان در انجام تست PCR در کشور نمونه است، به طوری که به ازای هر هزار نفر از ۱۴۰ نفر تست گرفته می‌شود که این میزان در کشور ۴۵ نفر است.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته