26 آذر 1399

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری:

افزایش تعداد پرستاران کیفیت خدمات مراقبتی به بیماران کرونا را بالا می برد

افزایش تعداد پرستاران کیفیت خدمات مراقبتی به بیماران کرونا را بالا می برد

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: از نظر تعداد نیروی پرستار در کشور با استانداردهای جهانی فاصله زیادی داریم، سالهاست که این مشکل وجود دارد و مساله کمبود کادر پرستاری نسبت به جمعیت درد امروز و دیروز نیست.

حسین متعارفی روز چهار‌شنبه و در اولین روز از هفته پرستار در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری افزود: پرستاران در این ایام کرونا با ایثارگری و فداکاری در خط مقدم مبارزه با این بیماری بوده اند و نتیجه سختی‌های این روزها، زمانی برای پرستاران قابل تحمل می شود که می بینند بیماران مبتلا به کرونا، بهبود یافته و از بیمارستان مرخص می‌شوند و برعکس، اگر یک نفر از این بیماران فوت می‌ کند، فشارکاری و روحی و روانی بر پرستاران چندین برابر می شود.
عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری ادامه داد: کرونا با وجود همه سختی‌ها و مشکلات، جلوه های مثبت زیاد هم داشت، از خودگذشتگی های پرستاران و جلوه های ایثار و فداکاری آنان از اتفاقات زیبایی است که در این دوران برجسته شد اکنون فرصت خوبی فراهم شده است که تیم درمانی و کادر پرستاری آن‌طور که باید دیده شوند زیرا همه شاهد خلق صحنه‌های زیبایی از ایثار و ازخودگذشتگی آنان هستیم. 
متعارفی گفت: با این حال مساله قدیمی کمبود نیرو، سختی های این حرفه را برای پرستاران مضاعف کرده است اگر کمبود نیرو رفع شود و تعداد پرستاران برای رسیدن به حداقل های استاندارد حدود دوبرابر شود بیماران هم خدمات با کیفیت و استانداردتری دریافت می کنند.
وی افزود: افزایش دوبرابری تعداد پرستاران برای زمان عادی است و اکنون که با امواج بلند همه گیری یک بیماری خطرناک مواجه هستیم و هر روز جان افراد بیشتری گرفته می شود، تبعات این مشکل قدیمی به مراتب بیشتر است به خصوص اینکه تعداد زیادی از پرستاران به این بیماری مبتلا و شهید شده  و از گردونه خدمات حذف شده اند.
عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: نیاز است هرچه سریعتر نیروی تازه نفس وارد سیستم سلامت شود تا هم باعث بهبود روحیه پرستاران شود و هم کیفیت مراقبت و خدمات به بیماران افزایش پیدا کند. 
وی ادامه داد: نیاز است به پرستاران یک نگاه ویژه شود. تاکنون هر امتیازی در نظر گرفته شده است برای همه گروه های سلامت بوده است. شایسته است برای افزایش انگیزه پرستاران که در این بحران در خط اول مبارزه با بیماری کووید19هستند، توجه مضاعف شود و به مطالبات آنها از جمله قانون مشاغل سخت، تعرفه گذاری و... اجرا شود.
عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری درباره برگزاری مراسم شب یلدا با وجود بیماری کرونا نیز گفت: همه ما در این شرایط مجبور هستیم مسئولیت اجتماعی خود را ارتقاء دهیم، همان طور که در دوران جنگ نیز این کار را انجام دادیم.
وی افزود: آنچه مهم است حفظ سلامتی خودمان، پرستاران و کادر درمان بنابراین نباید برای برگزاری مراسم شب یلدا هیجانی رفتار کنیم و باعث خستگی کادر درمان و بیماری اطرافیانمان شویم.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته