7 آبان 1399

وضعیت بحرانی در فارس؛

اوج‌گیری بستری‌های کرونا و فرسودگی کادر درمان

اوج‌گیری بستری‌های کرونا و فرسودگی کادر درمان


معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز اعلام كرد: در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۵۰ بیمار نیازمند بستری در بخش‌های کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان وجود دارد که این تعداد، فراتر از ظرفیت پیش‌بینی شده ما در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازماننظام پرستاری ؛ علی اكبری، معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز امروز، ۶ آبان‌ماه در استودیو سلامت دانشگاه با اشاره به آمارهای اعلام شده و افزایش تعداد بیماران بستری و فوتی‌ها در استان، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۲۵۰ بیمار نیازمند بستری در بخش‌های کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان وجود دارد که این تعداد، فراتر از ظرفیت پیش‌بینی شده ما در بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه است.

وی افزود: آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می‌دهد که با مرگ بیست هم استانی دیگر طی روز گذشته، مجموع آمار جان‌باختگان این بیماری در استان به یك‌هزار و ۳۲۶ نفر رسیده است.

اكبری از انجام ۳۵۳ هزار و ۸۴۰ مورد تست بیماری کووید ۱۹ در آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ششم آبان خبر داد و افزود: بر اساس آخرین بررسی‌ها، ابتلای ۸۰ هزار و ۶۷۴ نفر به قطعیت رسیده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون بیماران مشکوک و یا علامت‌دار که در مراکز درمانی استان بستری هستند، گفت: هم‌اکنون از مجموع یك‌هزار و ۳۳۶ بیمار بستری مشکوک و علامت‌دار به بیماری کرونا، ۱۸۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و خدمات درمانی دریافت می‌کنند.

اكبری با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۶۷ هزار و ۸۴۱ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی شیراز در پایان از مردم خواست تا ضمن استفاده از ماسک از خانه تا خانه و پرهیز از حضور در تجمعات، شست‌وشو و ضدعفونی کردن مرتب دست‌ها و رعایت فاصله فیزیکی را نیز جدی بگیرند.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته