19 دی 1399

مدیرکل بنیاد شهید شهرستان‌های استان تهران:

ایثار مدافعان سلامت هیچگاه از خاطر مردم پاک نمی‌شود

ایثار مدافعان سلامت هیچگاه از خاطر مردم پاک نمی‌شود

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران گفت: روزی کرونا تمام شده و این بیماری ریشه‌کن می‌شود ولی ایثار مدافعان سلامت هیچگاه از خاطر مردم پاک نمی‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از ایرنا؛عبدالله مرتضوی در جریان دیدار با خانواده شیرین روحانی‌راد نخستین شهیده مدافع سلامت پاکدشت که با حضور امام جمعه و فرماندار این شهرستان همراه بود اظهار داشت: کادر پرستاری، کادر پزشکی و درمان با فداکاری و تلاش شبانه‌روزی خود تلاش دارند تا از آلام همنوعان کاسته و سلامتی را نصیب آنان کنند، تلاشی که در همه دوران صورت می‌گرفت ولی در زمان شیوع ویروس کرونا، نمود بیشتری پیدا کرده و اغلب مردم با تلاش‌های آنان آشنا شدند.

وی افزود: مجاهدت‌ها و از خودگذشتگی‌های شهدای عرصه سلامت و مقابله با کرونا، هیچ گاه از یاد و خاطره مردم پاک نمی‌شود، قطعا روزی این بیماری ریشه‌کن می‌شود ولی ایثار و از خودگذشتگی کادر درمان تا ابد در ذهن مردم باقی می‌ماند.


مرتضوی تصریح کرد: امروز با تلاش افرادی چون شهیده روحانی‌راد و ایثار کادر درمان به عنوان سربازان خط مقدم مقابله با کرونا، شاهد کاهش میزان تلفات ناشی از این بیماری هستیم و فراموش نمی‌کنیم که در این مسیر چه عزیزانی، جان خود را برای سلامتی دیگر هموطنان به خطر انداخته و به فیض شهادت نائل آمدند.

مرتضوی با اشاره به ثبت ایثارگری های مدافعان سلامت، اظهار داشت: شهدا مدافع سلامت با علم کامل نسبت به خطری که سلامتی آنان راع تهدید می‌کند، جانانه در برابر این بیماری ایستادگی کردند تا مردم زندگی عادی خود را سپری کنند

شهیده شیرین روحانی راد، نخستین شهیده مدافع سلامت شهرستان پاکدشت است که از ابتدای شیوع کرونا در خط مقدم مقابله با این بیماری در اورژانس بیمارستان شهدای پاکدشت مشغول خدمت به مردم بود که ۲۸ اسفندماه سال گذشته به دلیل ابتلا به بیماری کرونا، جان خود را از دست داد.

آخرین تصویر این شهید راه سلامت که سرُم در دست، به بیماران کرونایی خدمت می کرد،  ماندگار شد.

دکتر حمیدرضا مهینی و دکتر ارسطو رستم‌نژاد از دیگر شهدای سلامت پاکدشت هستند که در راه مقابله با کرونا جان خود را تقدیم کرد.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته