30 آذر 1399

وزیر بهداشت:

بدون همت پرستاران مهار امواج کرونا میسر نبود

بدون همت پرستاران مهار امواج کرونا میسر نبود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: اگر همت، غیرت و از خودگذشتگی پرستاران شریف در کنار دیگر همکاران نظام سلامت نبود مهار امواج سهمگین بیماری نفس گیر کرونا هرگز میسر نبود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از وبدا؛ سعید نمکی روز یکشنبه در پیامی به مناسبت روز پرستار  با تبریک روز پرستار تاکید کرد: موج سنگین بیماری نفس گیر کرونا به خصوص با همه گیری در اسفندماه سال گذشته آنچنان مراکز بیمارستانی جهان و به تبع آن کشورمان را در برگرفت که اگر همت، غیرت و از خودگذشتگی پرستاران شریف در کنار دیگر همکاران نظام سلامت نبود مهار امواج سهمگین بیماری هرگز میسر نمی شد.  

وزیر بهداشت افزود: آنچه سه موج سهمگین بیماری را مهار کرد همانا تاب آوری، گذشت و ایثار تلاشگران عرصه سلامت به خصوص جامعه شریف پرستاری کشور بود. پرستاران آن قدر پایدار و محکم ایستادند، از جان و راحت جسم و روح گذشتند تا منحنی های سرکش ابتلا و مرگ در مقابل عظمت همت بلندشان سرتعظیم فرود آورد.

نمکی نوشت: روز پرستار، مقارن با میلاد باسعادت حضرت زینب کبری (س)، پرستار کاروان عزیزان کربلا بر همه پرستاران ارجمند کشورمان مبارک باد. گرچه پرستار آن زمان که روپوش سفید می پوشد، احرام عشق می بندد تا پروانه سان بر بالین بیمار دردمندش طواف دهد و سالهاست پرستاران شریف این سرزمین عاشقانه و مخلصانه لحظه ای از خدمت به مردم شریف کشورشان غفلت نورزیده اند و علاوه بر زحماتی که زحمتکشان عرصه پیشگیری و بهداشت در کاهش مرگ و میرهای کشور متقبل شده اند، نقش بی بدیل پرستاران در مراقبت از بیماران همگام با توسعه زیرساختهای نظام سلامت در کاهش ابتلا به بیماری و مرگ و میر و افزایش امید به بقاء ستودنی است. 

وی ادامه داد: در این راه پرهراس نازنینان ارجمندی آسمانی شدند، تعداد قابل توجهی بیمار و زمین گیر و آنان که برپای ماندند آن گونه جور کشیدند که با آنکه رمقی برای استمرار نمانده بود سنگر خدمت رسانی به بیماران نیازمند را رها نکردند. 

وزیر بهداشت افزود: با طبعی بلند و نجابتی ستودنی هرگز مطالبات مادی را بهانه کم خدمتی نکردند و با مناعت طبع از بهترین های زندگی گذشتند. حماسه ای که توسط جامعه پرستاری کشورمان خلق شد را با هیچ زبانی نمی توان بیان کرد و با هیچ کلامی نمی توان به نگارش درآورد و یا هیچ امکانی نمی توان به تصویر کشید. لحظه های ناب ایثارگریشان همواره در تاریخ این سرزمین جاودانه خواهد ماند. 

«امروز نام پرستار همچون عطر پاکیزه زیباترین گلهای بهاری مشام جان مرد و زن و پیر و جوان این سرزمین را می نوازد و مردم سراسر کشورمان با احترام و تکریم نام پرستار را بر زبان می آورند.»

وزیر بهداشت در پیام روز پرستار نوشت: درود می فرستم به روح بلند شهدای پرستار و اراده والای آنان که جان بر کف بر بالین بیمار شبانه روز ایستاده اند و در راه تندرستیش می کوشند. دیر یا زود بیماری کرونا همچون دیگر بیماریهای واگیردار از جهان رخت بر می بندد اما نام پرستار همواره بر تارک آسمان سرزمینمان می درخشد و نسلها این فداکاری و حماسه آفرینی ستودنی را فراموش نمی کنند.نازنینان هماره در یاد مردم ایران نامتان جاودانه و خاطرتان ناب و خالصانه می ماند. 

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته