10 فروردین 1400

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ایرانشهر:

برخی بیمارستانها کارانه پرستاران را کامل پرداخت نمی کنند

برخی بیمارستانها کارانه پرستاران را کامل پرداخت نمی کنند

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ایرانشهر گفت: برخی بیمارستان ها به بهانه کاهش درآمد، کارانه پرستاران را کامل پرداخت نمی کنند و این مساله در کنار کمبود نیرو و کاهش میزان رعایت پروتکل های بهداشتی، پرستاران را بیشتر خسته می کند.

ضیاالحمید دامنی در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری افزود: وزارت بهداشت با شیوع یروس کرونا اعلام کرد، پرستارانی که در مراقبت از بیماران کووید19 همکاری می کنند، در اولویت استخدام هستند اما در ایرانشهر این اتفاق نیفتاده است  حتی مبلغ حق کرونایی که برای این پرستاران واریز شده مبلغ بسیار کم است.
رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ایرانشهر در خصوص کارانه پرستاران گفت: برخی بیمارستان ها به طور کامل کارانه پرستاران را واریز نکرده اند و اظهار داشته اند؛ به علت نبود بیمار در بیمارستان ها درآمد بیمارستان کاهش پیدا کرده است و این مسئله نیز به نوبه  خود باعث کاهش انگیزه در پرستاران می شود و نیاز است مسئولان در این راستا و برای حل این مشکلات اقدام کنند.
دامنی درباره کمبود نیروی پرستار گفت: کمبود نیروی پرستار به خصوص در استان های کم برخوردار مثل سیستان و بلوچستان و در دانشگاه های همجوار کاملا مشهود است. نسبت پرستار به تخت بیمارستانی حدود هشت دهم به ازای هر تخت بیمارستانی است. که نسبت به استاندارد ها پایین تر است. کمبود نیروی پرستاری به حدی است که در برخی مراکز به پرستاران مرخصی داده نمی شود.
رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ایرانشهر خاطر نشان کرد: پرستاران ماههاست در خط اول مقابله با کرونا هستند و اکنون با گذشت بیش از یکسال از این اپیدمی در ایام تعطیلات نوروزی هستیم اما با توجه به مشاهدات صورت گرفته بسیاری از مردم پروتکل ها را رعایت نمی کنند. جمعت زیادی در مسافرت هستند. از مردم درخواست داریم کرونا و افزایش این بیماری را جدی بگیرند، تا شاهد بالا رفتن آمار فوتی ها نباشیم و ورودی بیمارستان ها افزایش پیدا نکند.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته