1 دی 1399

با حضور مسئولین، پیشکسوتان پرستاری و با پیام وزیر بهداشت :

بنیاد علمی و فرهنگی پرستاری دکتر مداح افتتاح شد

بنیاد علمی و فرهنگی پرستاری دکتر مداح افتتاح شد

مراسم بزرگداشت دکتر مداح همزمان با افتتاح بنیاد علمی و فرهنگی پرستاری استاد مداح، مادر پرستاری ایران در دانشکده پرستاری و مامائی تهران برگزار شد.

مراسم بزرگداشت دکتر سادات باقر مداح به همراه افتتاح بنیاد علمی و فرهنگی پرستاری مداح روز دوشنبه در دانشکده پرستاری و مامائی تهران با حضور معاونان سازمان نظام پرستاری، معاون پرستاری وزارت بهداشت وئیس دانشکده پرستاری و مامائی تهران برگزار شد.

احمد نجاتیان، معاون فنی، آموزش و پژوهش سازمان نظام پرستاری در این مراسم ولات حضرت زینب(س) و روز پرستار را تبریک گفت و افزود: روز اول دی ماه به عنوان روز گرامیداشت پیشکسوت پرستاری نامگذاری شده است. در طی هفته پرستار از مقاومت و ایثار پرستاران صحبت شد و در این ایام شایسته است از پیشکسوتان پرستاری که آموزشگر حرفه پرستاری بودند تشکر کنیم . لذا مراسم افتتاح بنیاد علمی و فرهنگی دکتر مداح به پاس قدردانی و تجلیل از تلاش این پیشکسوت پرستاری برگذار شده است.

علیرضا نیکبخت، رئیس دانشکده پرستاری و مامائی تهران نیز در این مراسم گفت: ۱۸ سال متوالی است که پرستاری جزو اصلی ترین حرفه ها دسته بندی می شود و نقش پرستاری در جهان بر همگان آشکار است.

وی افزود: دکتر مداح یک چهره ملی و متعلق به همگان است. تواضع هیچ گاه از این استاد دور نمی شود و شایسته است پرستاران پیشکسوتانی را همچون دکتر مداح را الگو مقاومت و صبوری خودشان قرار دهند.

رئیس دانشکده پرستاری و مامایی تهران ادامه داد: پرستاری چیزی جز مقاومت نیست و این مراقبت پرستاران است که بهبودی را به بیماران می دهد، شاخصه مراقبت را می توان در شخصیت دکتر مداح به وضوح دید.

مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت نیز در آیین بزرگداشت مقام اساتید و پیشکسوتان پرستاری گفت: در ششمین روز از هفته پرستار در سال جهانی پرستار هستیم مفتخر هستیم که روز پرستار در چنین روزی است.

وی ادامه داد: امروزه اگر پرستاری ایران در نقطه ای است که می درخشد به دلیل رنج پیشکسوتان پرستاری همچون دکتر مداح هستند. استاد مداح راهنما و مرشد پرستاری است و یکی از شخصیت های بارز این استاد اخلاص در کارهاست. جا دارد در این مراسم از بزرگان پرستاری و پیشکسوتان این عرصه تقدیر و تشکر کنم؛ این مراسم به پاس قدردانی از پیشکسوتان پرستاری و مادر پرستاری ایران تشکیل شده است.

وی ادامه داد: بنیاد علمی فرهنگی مداح یک بنیاد غیر دولتی و سیاسی است که با هدف توسعه پرستاری، افزایش کیفیت خدمات پرستاری، تدوین تاریخ شفاهی و مکتوب و ستایش از پیشکسوتان پرستاری تشکیل شده است .

حضرتی افزود: این بنیاد در جهت تعیین الگوی پرستاری و حمایت از پرستاران و دانشجویان گام برمی دارد. انجام کار پژوهشی از دیگر فعالیت های این بنیاد است. از پرستاران درخواست داریم عضو این بنیاد شوند و به موفقیت آن کمک کنند.

در ادمه این نشست فریبا الدرازی، مشاور بین المللی پرستاری و مامایی سازمان بهداشت جهانی منطقه EMRO به صورت مجازی به مدعوین خیر مقدم گفت و افزود: باعث افتخار است که امروز در مراسم افتتاح بنیاد مداح به صورت مجازی حاضر هستم‌. دکتر مداح سالها تلاش کرد که پرستاری در ایران به نقطه مطلوبی برسد.

در ادامه این نشست دکتر سادات باقر مداح گفت: الگوی وزین برای پرستاران صبر و استقامت حضرت زینب (س) است. و پرستاران ایران در بحران ها نشان دادند که از ایثار و تلاش چیزی کم نمی گذارند. در حرفه پرستاری علاوه بر آموزش؛ مراقبت از بیمار نیز دارای اهمیت است و در کنار این مراقبت عشق و علاقه تاثیر گذار است. در واقع با عشق و علاقه می توان به علم و مهارت رسید.

مداح با اشاره به نقش پرستاری در جایگاه سلامت گفت: باید تلاش کنیم تا جایگاه پرستاری در نقش های تخصصی مشخص شود و نقش تخصصی پرستار در نظام سلامت جا بیفتد.

در پایان این نشست با حضور معاونان سازمان نظام پرستاری و معاون پرستاری وزارت بهداشت از سردیس دکتر مداح رونمایی شد و به پاس از زحمات و قدردانی این پیشکسوت پرستاری لوح تقدیر و هدایایی از طرف سازمان نظام پرستاری، وزارت بهداشت و دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی به وی اهدا شد.

 

پیام وزیر بهداشت به منایبت افتتاح بنیاد علمی و فرهنگی پرستاری دکتر مداح به شرح زیر است:

بسمه تعالی

همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری سلام الله علیها و هفته پرستار  جای بسیار خوشنودی است که  به رسم تجلیل از پیشکسوتا ن و اساتید پرستاری مراسمی برگزار شده است. نقش پرستاران به خصوص پیشکسوتان این حرفه در همه  صحنه های کشور بسیار برجسته بوده و میتوان اذعان نمود بسیاری از پیشرفتهای حاصل شده در سلامت مردم در یک قرن اخیر مدیون حضور و جانفشانیهای پرستاران بوده است .

تاریخ یکصد ساله پرستاری  آکادمیک در ایران شاهد حضور اساتید و محققین برجسته ای بوده است و خانم دکتر سادات سید باقر مداح یکی از چهره های نام آشنا برای همه ما در نظام سلامت بوده که با بیش از هفتاد سال خدمت همچنان فعال  و دلسوزانه در حوزه پرستاری حضور پررنگ دارد . تقش برجسته ایشان در ایجاد مدارس نوین پرستاری و  انجمنها و نهادهای پرستاری ، حضور در شورای انقلاب فرهنگی و سالها مسئولیت بورد پرستاری و تربیت دانشجویان زیادی که اکنون همه اساتید و ذخایر پرستاری هستند قابل تکریم و احترام است .

اینجانب ضمن تبریک به جامعه پرستاری برای بزرگداشت اساتید و تاریخ پر افتخار پرستاری ، ایجاد بنیاد علمی و فرهنگی پرستاری مداح را گامی مهم در جهت برجسته نمودن جایگاه علمی حرفه و حرمت گذاشتن به مقام استاد میدانم برای همه دست اندرکاران این بنیاد آرزوی توفیق و سلامتی دارم .

 

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته