15 آذر 1399

بیانیه هیئت مدیره نظام پرستاری شیروان در خصوص مکاتبه اخیر معاون درمان وزارت بهداشت

بیانیه هیئت مدیره نظام پرستاری شیروان در خصوص مکاتبه اخیر معاون درمان وزارت بهداشت

هیئت مدیره نظام پرستاری شیروان، طی بیانیه به دستور العمل معاون درمان وزارت بهداشت واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری؛ متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم 
باسلام واحترام

اکنون که بعد از گذشت ده ماه از روزگار سخت وطاقت فرسای همزیستی پرستاران با ویروس منحوس کرونا می گذرد و این  درحالی است که تعداد زیادی از همکاران شهید و یا خودشان و خانواده با عوارض ناشی از کرونا دست وپنجه نرم میکنند باز هم متاسفانه به جای گرامیداشت زحمات این یاریگران بی یاور دست‌اندرکاران بهداشت و درمان در وزراتخانه باعث رنجش خاطر و آزردگی پرستاران شدند .
اکنون ما پرستاران خواستاریم که این دستورالعمل‌ها کارشناسی شده صادر شود و شأن پرستار و نقش‌های پنجگانه پرستاران در بالین بیماران پر رنگ‌تر شود و هر کسی در جایگاه خود ارزیابی شود تا پرستاران  بیشتر از این قربانی کمبودهای بخش درمان نشوند و بیماران هم آن‌طور که شایسته مردم است مراقبت شوند.  
  

   درنامه اخیرمعاونت محترم درمان وزارت مبنی بر مدیریت حضور همراه در بیمارستان‌ها، متاسفانه ازجملات ودستوراتی استفاده شده که حاکی از آن است ایشان شرح وظایف گروه‌های پرستاری را مطالعه نکرده واطلاع ندارد، که این امر باعث رنجش خاطر پرسنل خدوم و زحمتکش پرستاری که علاوه بر مشکلاتی که قبلا با آنها دست و پنجه نرم می‌کرد، اینگونه خواسته هاوکارهایی که مربوط به نیروهای محترم کمک بهیار وکمک پرستاراست را در نامه رسمی از پرستار می‌خواهد، پرستاری که ازحدود10 بیمارمراقبت میکندودراین بین بعضی از کارهای پزشک ومنشی و... که ازقبل به آنها تحمیل شده راانجام میداد، حال به جای حل کمبود پرستار و کمک پرستار، بازهم وظایف غیر کارشناسانه دیگری را به دوش این قشرزحمتکش می گذارند .
لذا این هیئت مدیره به نمایندگی از پرستاران حوزه خود، درخواست میکنیم ضمن اصلاح این دستورالعمل، به نحو مقتضی از پرستاران عزیز دلجویی نماید،هیات مدیره نظام پرستاری شهرستانها ی شیروان وفاروج

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته