5 بهمن 1399

بیم و امیدهای کادر درمان در روزهای کم فروغ کرونا

بیم و امیدهای کادر درمان در روزهای کم فروغ کرونا

در کنار امیدواری به بهبود نسبی شرایط استان مرکزی، دل نگرانی ها از بیدار شدن دوباره غول کرونا هم ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از صداوسیما مرکز اراک؛ شرایط امروز بیمارستانهای استان مرکزی ، این روزها قابل مقایسه با روزهای سخت دو ماه قبل نیست اما کادر درمان با بیم و امید، به تداوم همکاری مردم در عرصه مقابله با این ویروس مرموز امیدوارند.

آمار هفته های اخیر بیماری کرونا حکایت از روند نزولی این بیماری در استان مرکزی دارد شرایطی که در ماه های اخیر با همراهی مردم با کادر درمان حاصل شده است .

در زمان شیوع بیماری کرونا در کلانشهر اراک چند بیمارستان برای درمان بیماران کرونایی اختصاص یافته بود .

امروز و بعد از گذشت یک ماه از روند نزولی شیوع بیماری کرونا تنها به دلیل کاهش پذیرش این بیماران تنها بیمارستان امیرالمومنین میزبان بیماران کرونایی است .

بیمارستان آیت الله خوانساری اراک هم که طی 10 ماه اخیر بیماران کرونایی را پذیرش می کرد بعد از کاهش مراجعات ، ترخیص بیماران و ضدعفونی کردن هم اکنون خدمات درمانی به بیماران سرطانی ارائه میکند .

شرایط استان مرکزی پایدار اما به شدت شکننده است 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک گفت: طبق آخرین تقسیم بندی‌ها شش شهرستان استان مرکزی در وضعیت زرد و شش شهرستان دیگر نیز در وضعیت آبی قرار دارند، اما به جرأت می توان گفت کرونا ویروس به شدت در کمین است و‌ به دنبال فرصت می گردد.
دکتر سیدمحمد جمالیان افزود: طبق آخرین تقسیم بندی های وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی شهرستانهای کمیجان، فراهان، دلیجان، خنداب ،آشتیان و اراک در وضعیت زرد قرار دارند.

وی بیان کرد: دو شهرستان ساوه و خمین در این هفته به رنگ آبی در آمدند و به شهرستان‌های زرندیه، محلات، تفرش و شازند اضافه شدند.
وضعیت پایدار امروز به مدد تلاش‌های شبانه‌روزی کادر بهداشت و درمان و برکات طرح شهید سلیمانی،کمک و یاری سپاه، بسیج و هلال احمر و همچنین پایبندی مردم به محدودیت ها و دستورالعمل های بهداشتی رقم خورده است.
با توجه به اینکه گونه های جهش یافته کرونا در کشورهای همسایه مشاهده شده و با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی باید با درایت بسیار نسبت به پروتکل های بهداشتی کوشا بوده و برای سلامتی خود ارزش قائل باشیم.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته