24 آذر 1399

تصویری از قهرمانی‌های کادر درمان در بخش کرونا

تصویری از قهرمانی‌های کادر درمان در بخش کرونا

۲۴ فیلم مستند با موضوع کرونا در چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» نمایش داده می‌شود که وجوه مختلفی از مبارزه کادر درمان با این ویروس را به نمایش می‌گذارند.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از اعتمادآنلاین، به همین جهت رویداد‌های سینمایی از جمله چهاردهمین جشنواره «سینما حقیقت» به منظور ثبت تاریخی این بحران و به نمایش گذاشتن زوایای مختلف آن بخشی را به فیلم‌هایی با مضمون کرونا اختصاص داده‌اند.
  این روزها ویروس کرونا دنیا را تحت‌تاثیر خود قرار داده است و عرصه هنر و سینما نیز جدای از این بحران نیست.
 
در این دوره از جشنواره ۲۴ عنوان فیلم در بخش کرونا به رقابت می‌پردازند و یک فیلم نیز خارج از بخش مسابقه به نمایش گذاشته می‌شود.

در آثار مربوط به بخش کرونا موضوع کادر درمان و نمایش تلاش‌ها و رشادت‌های آن‌ها پرطرفدارترین مضمون انتخابی مستندسازان بود، ۱۱ عنوان فیلم با این مضمون به نمایش گذاشته می‌شوند.
 
از دیگر موضوعاتی که توجه هنرمندان عرصه مستند را به خود جلب کرده، مساله فعالیت گروه‌های مردمی و طلبه‌هایی است که در کنار کادر درمان برای مقابله با همه‌گیری کرونا به میدان آمدند، سه فیلم با این مضمون در بخش کرونای جشنواره به نمایش گذاشته می‌شود.
 
توجه به هنر و فعالیت هنرمندان در روزگار کرونایی از چشم مستندسازان دور نماند و دو فیلم با موضوع کرونا و فیلمسازان به رقابت با دیگر آثار می‌پردازند.
 
از دیگر موضوعات مورد توجه هنرمندان عرصه مستند در این بخش از جشنواره می‌توان به حضور دو فیلم با موضوع کودکان و کرونا، یک فیلم با محوریت نقش زنان در همه‌گیری ویروس کرونا، دو فیلم با مضمون آسیب‌های اجتماعی ناشی از بحران کرونا و یک اثر درمورد مشکلات بیمارن پروانه‌ای در اپیدمی کرونا اشاره کرد.
 
منبع: اعتماد آنلاین

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته