13 بهمن 1399

تلفیق تصاویر دفاع مقدس و مدافعان سلامت، نقش ارزنده‌ای در انتقال فرهنگ ایثار

تلفیق تصاویر دفاع مقدس و مدافعان سلامت، نقش ارزنده‌ای در انتقال فرهنگ ایثار

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، گفت: دفاع مقدس منبع جاری بودن فرهنگ مقاومت در منطقه است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از ایسنا ؛ محسن رشیدی اظهار کرد: دفاع مقدس با انگیزه خدا محوری و معنویت‌گرایی و با تلفیق نیروهای مسلح با مردمی شکل گرفت.

وی با بیان این‌که عموم مردم ایران در دفاع مقدس حضور داشتند، افزود: توکل بر خدا، هدایت‌ها و رهبری امام خمینی(ره) و وحدت مردم رمز پیروزی ما در جنگ تحمیلی بود.

رشیدی با اشاره به این‌که هیچ جنگی صرفاً با اتکا به نیروهای مسلح و هزینه‌های دولتی به پیروزی ختم نمی‌شود، عنوان کرد: در دوران جنگ تحمیلی جبهه کفر از ابتدا تا انتها براساس مادیات و منفعت‌گرا در مناطق جنگی حضور داشتند، ولی ملت ما براساس تعالیم دینی و اعتقاد به جهاد و ایستادگی در برابر متجاوز در میدان حاضر می‌شدند، و این رمز پیروزی ما بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان، با اشاره به این‌که دفاع مقدس منبع جاری بودن فرهنگ مقاومت در منطقه است، عنوان کرد: سفرهای زیارتی کاروان‌های راهیان نور تداعی کننده صحنه‌هایی از دفاع مقدس است که در هیچ جای دنیا تکرار نشده، چراکه در این دوران ملت ایران بالاترین هدیه الهی، یعنی جان خود را بر طبق اخلاص گذاشتند و در برابر متجاوزان ایستادگی کردند.

وی با اشاره به این‌که امروز شاهد از خودگذشتگی مدافعان سلامت هستیم که ادامه دهنده راه شهدا هستند، عنوان کرد: امروز قداست لباس سفید پزشکان و کادر درمان با لباس‌های خاکی بسیجیان دوران دفاع مقدس فرقی ندارد چراکه این کادر درمان با انتخاب آگاهانه خود ادامه دهنده راه شهدا هستند.

رشیدی با اشاره نقش پُررنگ زنان در هشت سال دفاع مقدس، افزود: متأسفانه به این نقش خیلی کم پرداخته شده و می‌توان گفت کمرنگ شده‌است، چراکه بسیاری از شیرزنان این مرز و بوم بدون آموزش نظامی دوشادوش رزمندگان در حال دفاع از میهن بودند اما اکنون کمتر نامی از آن‌ها شنیده می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با اشاره به این‌که هنرمندان با ذوق و سلیقه‌ای که داشتند با تلفیق تصاویر دفاع مقدس و مدافعان سلامت، نقش ارزنده‌ای در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل جوان داشتند و دارند، عنوان کرد: هنر این هنرمندان فرهنگ دفاع مقدس را در روحیات و رفتارهای پرستاران و پزشکان به نمایش گذاشت.

 

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته