14 بهمن 1399

جلوه‌های ایثار اجتماعی در کارهای جهادی کادر درمان متجلی شده است

جلوه‌های ایثار اجتماعی در کارهای جهادی کادر درمان متجلی شده است

امام جمعه تبریز گفت: جلوه‌های ایثار اجتماعی در کارهای جهادی کادر درمان متجلی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل ازخبرگزاری فارس ، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در مراسم اختتامیه اولین جشنواره سراسری تجلیل از جهادگران سلامت دانشگاه پیام نور با بیان اینکه ایثار اجتماعی مقدس‌ترین ایثار است،اظهار داشت: رزمندگان اسلام در دفاع 8 ساله از میهن عزیزمان جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و مقدس‌ترین ایثار را به منصه ظهور رساندند.
امام جمعه تبریز اضافه کرد: امروز هم با شیوع بیماری همه گیر کرونا که سلامت و بهداشت مردم به خطر افتاده است، کادر درمان با جلوه هایی از این ایثار مقدس را برای حفظ سلامت جامعه به نمایش گذاشته اند.

وی با اشاره به بسیج مردمی و فعالیت گروه‌های جهادی شهید سلیمانی گفت: ملت ما در قالب رزمایش مواسات و کمک‌های مومنانه همچون دفاع مقدس کمک‌های مادی و معنوی به سمت خانه‌های نیازمندان گسیل کردند تا جلوه دیگری از ایثار اجتماعی را به تصویر بکشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به نقش بانوان در پشتیبانی از جبهه در 8 سال دفاع مقدس گفت: سال‌های نه چندان دور مادران ایرانی با تلاش بی‌وقفه چرخ‌های خیاطی خود برای رزمندگان لباس رزم آماده می‌کردند و امروز دختران همان مادران برای کادر درمان و جهادگران سلامت‌مان ماسک و لباس بیمارستانی‌ می‌دوزند.
امام جمعه تبریز با بیان اینکه در زمان جنگ مساجد نقش پایگاه‌های پشتیبانی از جبهه را ایفا می‌کردند، افزود: امروز و در شرایط بحرانی ویروس کرونا مساجد با همان رسالت بسته‌های معیشتی و کمک‌های مردمی را به دست نیازمندان آبرومند جامعه رساندند.

آل‌هاشم با تاکید بر اینکه نام شهدای سلامت برای همیشه تاریخ زنده است، گفت: در این ایام بسیاری از خانواده‌های کادر درمان، پزشکان و پرستاران ما داغدار از دست رفتن فرزندان خود شدند که با تلاش شبانه‌روزی برای حفظ سلامت جامعه جان خود را فدا کردند که یاد و نام آنها از اذهان ملت ایران فراموش شدنی نیست.

در این مراسم از خانواده‌های شهدای مدافع سلامت استان و تعدادی از جهادگران سلامت تجلیل به عمل آمد.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته