5 آذر 1399

عضو شورای عالی نظام پرستاری:

سازمان نظام پرستاری با عملکرد مناسب به درخواستهای مشروع  پرستاران جامه عمل پوشاند

سازمان نظام پرستاری با عملکرد مناسب به درخواستهای مشروع  پرستاران جامه عمل پوشاند

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: برقراری جلسات متعدد با مقامات بلند پایه کشور از سران قوا گرفته تا معاونین ریاست جمهوری ،وزیر بهداشت ،نمایندگان مجلس شورای اسلامی و.. نشان از لیاقت ودرایت فعالیت سازمان  در دوره پنجم دارد.

فریدون مرادی در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری گفت: با توجه به اینکه دوره پنجم سازمان نظام پرستاری مصادف بود با بحران پاندمی کرونا سازمان نظام پرستاری با تمام توان به خوبی توانست به درخواستهای مشروع  پرستاران جامه عمل بپوشاند از پرداخت مطالبات گرفته تا پیگیری استخدام نیرو ، فوق العاده ویژه،و...که این موفقیت ها ماحصل تلاش شبانه روزی دکتر میرزابیگی و سایر همکاران در شورای عالی نظام پرستاری می باشد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: برقراری جلسات متعدد با مقامات بلند پایه کشور  از سران قوا گرفته تا معاونین ریاست جمهوری ،وزیر بهداشت ،نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و.. نشان از لیاقت ودرایت فعالیت سازمان در دوره پنجم دارد.

وی در خصوص کمبود نیرو پرستاری افزود: متاسفانه در چند سال اخیر علیرغم افزایش تخت های بیمارستانی و بازنشستگی کادر پرستاری، برای جذب نیروی پرستار برنامه ریزی نشده است، با مقایسه نسبت تخت بیمارستانی  و نیروی پرستاردر کشور با استاندارد جهانی  کمبود نیروی انسانی در این حرفه بسیار چشمگیر  می باشد، در حال حاضر با توجه به پاندمی بیماری کرونا و سختی فراوان کار پرستاری و از طرفی کمبود شدید نیروی انسانی کارآمد که ناشی از سیاستهای اشتباه وزارت بهداشت و دستگاههای ذی ربط است و نیز خروج تعداد زیادی از پرسنل پرستاری به علت ابتلا به بیماری کمبود پرستار ملموس تر شده و هر فردی با مراجعه به مراکز درمانی متوجه این مشکل بزرگ میشود.

مرادی درباره مشاغل سخت و زیان آور پرستاری بیان کرد: علیرغم اینکه حرفه پرستاری در سال 88  طبق قانون ارتقای بهره وری مشمول مزایای مشاغل سخت و زیان آور شده متاسفانه این قانون در سیستم بهداشت و درمان ما نادیده گرفته شده و مواردی از قبیل  بازنشستگی با بیست سال خدمت  و دو ماه مرخصی در سال اجرا نمی شود.
عضو شورای عالی نظام پرستاری پرستاری ادامه داد: با توجه به شیوع گسترده کرونا و افزایش تعداد بیماران مبتلا و نیازمند بستری و مراقبت در بیمارستان و از طرفی با عنایت به کمبود نیروهای درمانی و نیز ابتلای تعداد فراوانی از کادر درمان شرایط سخت و طاقت فرسا شده است، همانطور که همه واقفیم در مقایسه با تمام رده های درمان، پرستاران بیشترین زمان مواجهه با بیمار را دارند و وظیفه مراقبت شبانه‌روزی از بیمار با پرستار است.

وی در خصوص جذب نیرو پرستاری عنوان کرد: چند ماه است که پرستاران علیرغم خستگی و فشار جسمانی و روحی  توانسته اند با تمام توان، پیروز و سرافرازدر این کارزار باشند، در مقابل این همه مجاهدت و ازخودگذشتگی کادر درمان به ویژه پرستاران، نیاز است وزارت بهداشت وسازمان برنامه و بودجه وسایر دستگاه های اجرایی در جهت تامین نیروی انسانی لازم در اسرع وقت اقدام به جذب نیرو نمایند؛ البته اقداماتی از قبیل جذب نیروی شرکتی، تمدید طرح و... انجام شده است که این گونه  جذب نیرو به مثابه داروی مسکن هستند و دارای تاثیر زودگذر می باشد.

مرادی ادامه داد: در شرایطی که روح و جسم پرستاران  زخمی است و  بیماران نیازمند مراقبت پرستاران هستند، برخی از مطالبات  و در خواست ها وجود دارد که این موارد  کار را برای پرستاران سخت تر کرده است ؛ مطالبانی که اگر به وقت پرداخت  شود کار گشا می باشد .
عضو شورای عالی  نظام پرستاری خاطر نشان کرد:از مردم در خواست دارم  با  رعایت فاصله گذاری اجتماعی و توجه به پروتکل های وزارت بهداشت مراقب سلامتی خودشان باشند، بنابراین با توجه به اینکه در پیک اخیر متاسفانه اقشار فعال و جوان جامه مبتلا و تعدادی هم جان خود را از دست داده اند  عاجزانه درخواست  داریم  که مراقب  سلامتی خود و خانواده  هایشان باشند و از دورهمی های خانوادگی و دوستانه و سفرهای غیرضروری اجتناب نمایند.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته