20 دی 1399

عضو شورای عالی نظام پرستاری : 

عدم توجه به مطالبات پرستاران موجب کاهش انگیزه این عزیزان می شود

عدم توجه به مطالبات پرستاران موجب کاهش انگیزه این عزیزان می شود

عضو شورای عالی نظام پرستاری: مهمترین مشکل پرستاران در زمان حاضر کمبود بسیار شدید نیروی پرستار در بیمارستانها و مراکز درمانی است که به خصوص در شرایط همه گیری کرونا فشار کاری پرستاران را مضاعف کرده و این عزیزان روبه خستگی و فرسودگی می باشند.

اسماعیل صفری نژاد در گفتگو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاران همیشه در بحران ها خوش درخشیده اند که نمونه های آن را می توان در جنگ تحمیلی، سیل، زلزله و بحران کرونا دید که در حال حاضر با شروع بحران کرونا این عزیزان در خط مقدم مبارزه با این بیماری قرار گرفتند و از تلاش و ایثار در این ایام چیزی کم نگذاشته اند. 

 عضو شورای عالی نظام پرستاری  افزود: در روزهای اخیر بحث اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری و جذب نیروی پرستاری دوباره در محور اخبار حوزه درمان و پرستاری قرار گرفت است و از مسئولین در خواست داریم سریع تر این موضوع را پیگیری کرده که روند اجرایی شدن آن تسریع پیداکند.

وی ادامه داد: سازمان توانست در خصوص مطالبات پرستاران موفق عمل کند و در این راستا با رایزنی هایی که داشته است به موفقیت هایی هم رسیده است و خوشبختانه در روزهای اخیر اکثر دانشگاهها احکام فوق العاده ویژه را اجرا کرده اند و از این ماه  نیز پرداخت خواهد شد.

 صفری نژاد در خصوص کمبود نیروی پرستار افزود: مهمترین مشکل پرستاران در زمان حاضر کمبود بسیار شدید نیروی پرستار در بیمارستانها و مراکز درمانی است که به خصوص در شرایط همه گیری کرونا فشار کاری پرستاران را مضاعف کرده و این عزیزان روبه خستگی و فرسودگی می باشند، بر اساس استانداردهای تعریف شده باید به ازای هر تحت بیمارستانی ۲.۵ پرستار در بیمارستانها داشته باشیم اما این میزان در ایران اکنون زیر یک پرستار به ازای هر تخت بیمارستانی است، بنابراین تعداد پرستاران شاغل کشور در بخش بیمارستانی باید ۲.۵ برابر شود تا یک وضعیت استاندارد برسیم و نیاز میرود روند استخدام پرستاران تسریع پیدا کند تا هرچه سریع تر نیروی تازه نفس وارد سیستم سلامت کشود گردد.


عضو شورای عالی نظام پرستاری خاطر نشان کرد:عدم توجه به مطالبات پرستاران باعث کاهش انگیزه در این عزیزان می شود و زمانی که پرستاران انگیزه کافی نداشته باشند نمیتوانند با تمرکز بیشتر به بیماران خدمت کنند و در نهایت موجب می شود، کیفیت خدمات به بیمار پایین بیاید و سیستم سلامت کشور از این نظر آسیب می بینند.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته