28 بهمن 1399

گفتگو با خانواده پرستار شهید مدافع سلامت

علی برجیس، عاشقانه در مبارزه با کرونا جان داد

علی برجیس، عاشقانه در مبارزه با کرونا جان داد

علی برجیس، پرستار بخش آنژیوگرافی مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی قلب شهید چمران اصفهان فقط 3 ماه از ازدواجش می گذشت که از دنیا رفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ؛ پرستاران در زمان جنگ التیام‌بخش رزمندگان بودند و اکنون که ویروس کرونا جان عزیزان ما را تهدید می‌کند آنها باز هم در نبردی سخت، در خط مقدم مبارزه ایستاده‌اند تا جلوه دیگری از صبوری، استقامت و از خودگذشتگی را به نمایش بگذارند. آنان با وجود اینکه می‌دانند با مرگ دست و پنجه نرم می کنند اما رسالتشان را رها نکرده اند.

رشادت و فداکاری پرستاران در این روزهای سخت بهانه ای شد تا با خانواده یکی از این عزیزان از دست رفته گفت و گو کنیم. گفت و گوی ما با خواهر علی برجیس، پرستار شهید مدافع حرم انجام شد.

علی برجیس، پرستار بخش آنژیوگرافی مرکز آموزشی، درمانی و پژوهشی قلب شهید چمران اصفهان پس از یک هفته جدال با ویروس کرونا، حدود چند ماه پیش در بیمارستان الزهرا اصفهان دعوت حق را لبیک گفت. او ۳۱ ساله و حدود 10 ماه پیش، زندگی مشترک خود را آغاز کرده بود.

وقتی از خواهرش درباره او می پرسیم. صبر و فروتنی علی اولین کلامی بود که به زبان آمد.

شوق خدمت به بیماران

خواهرش گفت: علی هیچ وقت از سختی کار گله نمی کرد. همیشه پیگیر کارهای  بیمارانش بود و با جان دل به آنها خدمت می کرد. حتی زمانی که مراسم خاکسپاری علی را انجام می دادیم.فرد ناشناسی حضور داشت که خیلی بی تابی می کرد، وقتی اطرافمان کمی خلوت شد، جلو آمد و تسلیت گفت.

کنجکاو شدم این فرد چه کسی است که این قدر بی تابی می کند. از او پرسیدیم همکار علی هستید؟ گفت خیر؛ من یکی از بیماران آقای بریجس بودم، وقتی برای عمل به اصفهان آمدم کسی را در بیمارستان نداشتم. وقتی آقای بریجس در بیمارستان از مشکل من با خبر می‌شوند و می‌فهمند که در این شهر تنها هستم، مانند پسرم تمام کارهای من را از مراقبت تا کارهایی اداری انجام داد. زمانی که با خبر شدم او شهید شده است خودم را بر سر مزارش رساندم تا حداقل کاری باشد که برای این پرستار دلسوز انجام داده باشم و سپاسگزار فداکاری و مهربانیش باشم.

لحظات سخت کرونا

علی تازه سه ماه از ازدواجش می گذشت که دچار بیماری کرونا شد البته این دومین باری بود که به کرونا مبتلا می شد. خودش اعتقاد داشت هر چی خدا صلاح می داند همان می شود ولی ما خیلی بی تابی می کردیم. بیماری خیلی پنهانی و بدون هیچ علائم شدیدی بود که علی را از ما گرفت هنوز هم رفتنش را باور نداریم. تنها چیزی که می توانم درباره رفتن علی بگویم این است که علی با نام نیک رفت و چقدر رفتن با نام نیک خوب است.

نسبت به مردم و خدمت به آنها چه حسی داشت؟

علی خیلی خوددار و مهربان بود. حتی برای خدمت به مردم و بیماران به مناطق محروم نیز می رفت و اگر کسی مشکل و بیماری داشت کاری که از دستش برمی آمد با جان دل برای او انجام می داد. هیچ وقت ندیدم کاری از دستش بر بیاید و برای کسی دریغ کند.

چه توصیه ای به مردم برای پیشگیری از ابتلا به کرونا دارید؟

تنها توصیه ایی که می شود برای مقابله با این بیماری انجام داد رعایت بهداشت فردی است. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. مهمترین راه های پیشگیری، شست وشو و ضدعفونی دست ها، استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی است.

از مردم درخواست می کنیم تا حد ممکن از حضور در فضاهای شلوغ خودداری کنند و فقط در حد نیاز از خانه بیرون بیایند.

 

خبرنگار :مهدیه اسلامی  کلانتری

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته