6 بهمن 1399

فداکاری های کادر درمان، تجلی آشکار ایثار اجتماعی است

فداکاری های کادر درمان، تجلی آشکار ایثار اجتماعی است

استاندار گیلان مفهوم ایثار را بیانگر امید و حفظ انسجام و پایداری در مقابله با دشواری ها و تنگناها خواند و با تأکید بر لزوم تداوم راه ایثار و فرهنگ ایثارگری در جامعه، فداکاری های مثال زدنی کادر درمان بویژه طی یک سال اخیر از شیوع ویروس کرونا را تجلی آشکار ایثار اجتماعی در صیانت از سلامت آحاد جامعه ذکر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از خبرگزاری برنا ؛ دکتر ارسلان زارع در جلسه‌ی شورای مشورتی ایثارگران، ایثارگران را پاسداران اخلاق و انسانیت توصیف کرد و افزود: ایثارگران در زمره افتخار همه ایرانیان به شمار می آیند چرا که برای آرمان و اهداف بلند انقلاب ، عزت و شرف مردم ، ایستادگی و مقاومت کردند.

وی با بیان اینکه عزت و استقلال امروز کشورمان مرهون فداکاری و ایثارگری شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های آنان است، گفت: ملت ما هم در دوران مبارزات انقلابی علیه رژیم پهلوی و هم در جنگ هشت ساله تحمیلی، با ایثار و ازخودگذشتگی به پیروزی رسیدند.

نماینده عالی دولت در گیلان یادآور شد: نمونه های والایی از این ایثار را در مقاطع مختلف تاریخ معاصر کشورمان همچون ایثار مدافعان حرم که در واقع دفاع از حریم ایران است، ایثار برای پایداری اقتصاد کشور در جنگ نابرابر اقتصادی و نیز ایثار اجتماعی مدافعان سلامت برای مقابله با کرونا و در جهت صیانت از سلامت جامعه را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه در مقطع کنونی ایثار اجتماعی در تلاش بی وقفه کادر درمان متجلی است، گفت: باتوجه به شرایط کرونایی، طی مناسبت های مختلف در تماس با خانواده های شهدای عرصه سلامت، بیان افتخار و بالندگی به ایثار عزیزا‌ن‌شان، موجب عزتمندی برای ماست.

وی دوران پرافتخار دفاع مقدس را نماد عزت ملی عنوان و خاطرنشان کرد: رزمندگان ما همچون شهید املاکی که مورد تقدیر رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفتند؛ با فداکاری هایی که نمونه های کم نظیری در تاریخ دارد، برای ایران و ایرانی افتخار آفریدند.

استاندار گیلان ایثارگری را یک فرهنگ دانست و با بیان اینکه این فرهنگ فقط مخصوص دوران جنگ یا جهاد نیست و امروز همه برای جاودانگی آن وظیفه داریم، افزود: درس مردانگی و عزت با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های امروز و آینده منتقل می شود.

وی بر ضرورت تداوم راه ایثار و فرهنگ ایثارگری در جامعه تأکید و اضافه کرد: مفهوم ایثار؛ بیانگر امید است و تازمانیکه در سایه امید، منسجم و یکپارچه به مقابله با دشواری ها و تنگناها می پردازیم، به یقین پیروز میدان هستیم.

دکتر زارع به قرارداشتن در آستانه دهه فجر اشاره کرد و گفت: تردیدی نیست در مقطع کنونی نیاز به تقویت وحدت، انسجام و برادری برای پیشبرد امور داریم و همگان باید ضمن پذیرش دیدگاه های مختلف، برای توسعه استان در کنار هم باشیم چراکه ثمره این همکاری، ارائه خدمات بهتر به مردم است.

وی در خاتمه با بیان اینکه هرساله مردم به واسطه علاقمندی به نظام و انقلاب اسلامی در جشن های این ایام به صورت باشکوه حضور و مشارکت داشتند، گفت: امسال به واسطه شیوع بیماری کرونا، عمده برنامه ها از طریق بستر فضای مجازی صورت می گیرد که باتوجه به پیشقراولی ایثارگران در عرصه های مختلف، انتظار می رود در این ایام نیز شاهد حضور پررنگ آنان از بستر فضای مجازی باشیم.

در این نشست علاوه بر ارائه گزارش توسط مشاور استاندار در امور ایثارگران و نیز مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، هریک از اعضای شورای مشورتی ایثارگران به بیان دیدگاه ها و پیشنهادات خود به نمایندگی از جامعه ایثارگران و خانواده های معظم شهدا پرداختند.

منبع: برنا

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته