10 بهمن 1399

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ایرانشهر مطرح کرد؛

لزوم متناسب سازی سرانه نیروی پرستاری با توجه به نیاز های موجود

لزوم متناسب سازی سرانه نیروی پرستاری با توجه به نیاز های موجود

دامنی گفت: تبدیل وضعیت نیرو های شرکتی، کمبود نیروی انسانی، عدم اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری و عدم عدالت در نظام پرداخت همواره از مشکلات چالش بر انگیز نظام سلامت بوده است و این مطالبات باید در اولویت زمانی و اجرایی قرار بگیرد تا شاهد بی انگیزگی در جامعه پرستاری نباشیم؛ البته سازمان نظام پرستاری در دوره پنجم گام های موثری در جهت رفع مطالبات پرستاران برداشته است که تاکنون موفق و مثمر ثمر بوده است.

ضیاء الحمید دامنی در گفتگو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاران همزمان با شیوع کرونا در خط مقدم  مبارزه با این ویروس بودند و حجم بالای بیماران و عدم وجود نیروی انسانی کافی موجب گردید این عزیزان رو به خستگی و فرسودگی بروند و علاوه بر این  دوری از خانواده، ابتلا به کرونا و...،آثار روحی روانی زیادی را برای پرستاران به همراه داشت.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ایرانشهر افزود: سالها است که مراکز درمانی دچار کمبود نیروی پرستاری می باشند و این کمبود با شروع بحران کرونا نمود بیشتری را نشان داد، کمبود نیرو باعث تحمیل بار اضافی کار به پرستاران، ابتلا پرستاران به ویروس کرونا، شیفت‌های طولانی، آسیب‌های روانی و جسمی به پرستاران شد و متاسفانه در سالهای اخیر علیرغم افزایش تخت های بیمارستانی در بسیاری از مراکز درمانی، به تناسب با این افزایش تخت ها جذب نیروی پرستاری صورت نگرفت. 

وی در خصوص مطالبات پرستاری بیان کرد: تبدیل وضعیت نیرو های شرکتی، کمبود نیروی انسانی، عدم اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری و عدم عدالت در نظام پرداخت همواره از مشکلات چالش بر انگیز نظام سلامت بوده است و این مطالبات باید در اولویت زمانی و اجرایی قرار بگیرد تا شاهد بی انگیزگی در جامعه پرستاری نباشیم؛ البته سازمان نظام پرستاری در دوره پنجم گام های موثری در جهت رفع مطالبات پرستاران برداشته است که تاکنون موفق و مثمر ثمر بوده است. 

دامنی خاطر نشان کرد: با رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، موج بعدی کرونا در راه خواهد بود، بنابراین از مردم در خواست داریم شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند تا هم خودشان هم کادر درمان آسیب نبینند.

 

خبرنگار:مهدیه اسلامی کلانتری 

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته