30 بهمن 1399

مردم خستگی مدافعان سلامت را دریابند

مردم خستگی مدافعان سلامت را دریابند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ضمن هشدار نسبت به خستگی کادر درمان گفت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید جدی گرفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل خبرگزاری تسنیم، شهرام حبیب‌زاده در  نشست قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در  محل سپاه حضرت عباس (ع) استان ضمن هشدار نسبت به خستگی کادر درمان اظهار داشت: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی باید جدی گرفته شود.

وی همچنین با توصیه جدی به رصد و رهگیری براساس روند مورد تایید مراکز بهداشتی و درمانی گفت: باید به ازای هر تست مثبت، تعداد 10 نفر رهگیری و شناسایی شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به بروز کرونای جهش یافته در برخی استان‌های کشور و خطر جدی این نوع بیماری افزود: پیشگیری از این نوع ویروس، همت جمعی مردم و دستگاه های اجرایی را می طلبد و نیاز است حساسیت بسیار بالایی در این خصوص ایجاد شود چون با توجه به مرگ و میر سه برابری این نوع ویروس، هرگونه بی‌توجهی فاجعه بار خواهد بود.

 

حبیب زاده اظهار کرد: افراد جوان که شدت علائم کرونای در آنها زیاد بوده و یا دچار نارسایی تنفسی شدید هستند، افرادی که سابقه تماس با مسافر از اروپا داشته یا اخیرا به اروپا مسافرت کرده و مبتلا به کرونا شده اند و همچنین کسانی که علائم بالینی غیر معمول دارند که شبیه علائم کرونا است، باید در سریعترین زمان ممکن به مراکز درمانی مراجعه کنند و تمهیدات لازم جهت قرنطینه و مراقبت از این افراد در سریعترین زمان ممکن صورت گیرد.

 بیش از 9 هزار نفر غربالگری شدند 

استاندار اردبیل نیز در این نشست  با اشاره به اجرای طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در سطح استان گفت: با همکاری بسیج و دانشگاه علوم پزشکی استان، از تاریخ 21 الی 28 بهمن ماه تعداد 9 هزار و 982 نفر غربالگری شده که از این تعداد 82 نفر مشکوک بودند.

بهنام‌جو تصریح کرد: همچنین تعداد 1798 مورد بسته‌های معیشتی و کمک‌های مومنانه و تعداد37 هزار و 95 بسته بهداشتی توزیع شد.

وی تصریح کرد: در طول این هفته 3608 مورد از اماکن عمومی نظارت شده که از این تعداد برای 542 امکنه اخطار صادر و تعداد 20 هزارو 84 مورد از بیماران پیگیری و مشاوره تلفنی قرار گرفته اند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 6307 از بیماران در استان تحت قرنطینه خانگی قرار دارند و 3145 نفر دوره قرنطینه خانگی را در طول این هفته به پایان رسانده‌اند.

 بیستمین نشست قرارگاه کرونای استانی و طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با حضور استاندار اردبیل، فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، مدیر کل صدا و سیمای مرکز اردبیل، جمعی از مسئولین استانی و اعضای قرارگاه در محل سپاه استان و با شرکت ویدئوکنفرانسی فرمانداران، فرماندهان سپاه و مدیران شبکه بهداشت و درمان شهرستان‌ها  برگزار شد.

در این جلسه تعدادی از اعضای قرارگاه و مسئولین شهرستانها، گزارشی از اقدامات و فعالیت های انجام شده را ارائه دادند.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته