14 آذر 1399

نشست صمیمانه اعضای هیات مدیره نظام پرستاری یزد با استاندار یزد

نشست صمیمانه اعضای هیات مدیره نظام پرستاری یزد با استاندار یزد

اعضای هیات مدیره نظام پرستاری یزد در نشست با دکتر طالبی استاندار یزد؛ به تشریح عملکرد این هیات مدیره پرداختند، همچنین در این نشست اعضای هیات مدیره نظام پرستاری یزد خواستار پرداخت مطالبات برحق جامعه پرستاری شدند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری؛ نشست صمیمانه اعضای هیات مدیره نظام پرستاری یزد با حضور استاندار، فرماندار و معاون سیاسی امنیتی استاندار یزد برگزار شد، در این جلسه اعضاء هیات مدیره نظام پرستاری یزد ضمن اعلام نقش و جایگاه پرستاران به عنوان اعضا اصلی کادر درمان در مبارزه با ویروس کرونا و نقش آنها در جامعه و مراکز بهداشتی درمانی، مطالبات به حق جامعه پرستاری را به اطلاع  مسئولین اجرایی استان رساندند و راهکارهایی را که برگرفته از متن جامعه پرستاری جهت کنترل بیماری کرونا وهمچنین ارتقاء جایگاه پرستاری است را ارائه نمودند.

جراحی رئیس هیات مدیره نظام پرستاری یزد و همچنین نایب رئیس دوم شورایعالی نظام پرستاری کشور در این نشست، ضمن اعلام ایثارگری های کادر پرستاری در دوران کرونا و نقش موثر کادر پرستاری در جامعه و امر مراقبت و درمان بیماران کرونایی، خواستار حمایت همه جانبه مسئولین از این قشر زحمتکش گردید و راهکارهایی را جهت کنترل بیماری کرونا و همچنین ارتقاء جایگاه پرستاری ارائه نمود.


در ادامه دکتر طالبی استاندار استان یزد ضمن تشکر و قدردانی از کادر پرستاری بعنوان پیشانی مبارزه با کرونا و رکن اصلی درمان مطالبی را ارائه کردند و قول مساعدت در همه زمینه ها مخصوصا در زمینه پیگیری مطالبات حقوقی، استخدامی، رفاهی، معیشتی و... را داد.

طالبی ضمن تقدیر و تشکر از کادر پرستاری به عنوان پیشانی مبارزه با کرونا و رکن اصلی درمان در این مبارزه سخت، قول مساعدت در همه زمینه ها بالاخص پیگیری مطالبات حقوقی، رفاهی، معیشتی و استخدام و... دادند.

در ادامه این نشست اعضاء هیات مدیره استان یزد، کادر پرستاری را به عنوان بزرگترین سرمایه دانشگاه علوم پزشکی دانسته و با اعلام مطالبات به حق جامعه پرستاری درخواست پیگیری آن توسط استاندار محترم را خواستار شدند؛ که این مطالبات به شرح ذیل می باشد:

۱- ضرورت حضور نمایندگان پرستاری در شورای تصمیم گیری در حوزه سلامت استان
۲- مکاتبه و پیگیری با وزارت بهداشت جهت افزایش سهمیه استخدام کادر پرستاری استان یزد و تغییر وضعیت نیروهای شرکتی و قراردادی
۳- پیشنهاد تشکیل شهرک مدافعان سلامت و حمایت مسئولین اجرایی استان از طرحهای رفاهی و فرهنگی جهت کادر پرستاری
۴- رایزنی با وزارت بهداشت جهت امتیاز ویژه در آزمون استخدام به نیروهای فعال در کرونا و برقراری فوق العاده ویژه
۵- پیشنهاد جبران کاهش ساعت کار پرسنل کادر درمان به صورت مرخصی تشویقی و امکان ذخیره مرخصی استحقاقی با توجه به کاهش ساعت کار پرسنل سازمانها و ارگانهای دولتی و خصوصی
۶- اجرای قانون ارتقاء بهره وری به طور کامل در بیمارستانهای خصوصی وامنیت شغلی کادر پرستاری در مراکز خصوصی
۷- ساماندهی امور خیرین در راستای خرید تجهیزات پزشکی و حفاظت فردی
۸- پیگیری اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری 
۹- تشکیل کمیته های علمی و پژوهشی و کمیته های تخصصی بحران جهت مداخلات اصولی و هدفمند
۱۰- رایگان نمودن کلیه هزینه های درمان پرسنل مبتلا به کرونا و چکاپ خانواده های آنها
۱۱- تقویت مراکز مراقبت در منزل و نظارت آن توسط گروهای پرستاری
۱۲- اعطای امتیاز ویژه برای مشمولین مسکن ملی و در نظر گرفتن وام کم بهره و تخفیفات با همکاری سازمانهای ذیربط از جمله شهرداری، فرمانداری و مسکن و شهر سازی و...
۱۳- راه اندازی مجدد نقاهتگاها با استفاده از امکانات هتلها، مهمانسراها، هلال احمر و نیروهای بسیج جهت قطع زنجیره انتقال و غربالگری خانه به خانه

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته