22 آذر 1399

نصب تصاویر ۳۰ نفر از پرستاران مدافع سلامت در مشهد

نصب تصاویر ۳۰ نفر از پرستاران مدافع سلامت در مشهد

به مناسبت سالروز میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار، تصاویر ۳۰ پرستار مدافع سلامت به ویژه پرستاران آسمانی شده، در میادین و خیابان‌های مشهد نصب می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: تصاویر این پرستاران که از ابتدای شیوع کرونا، در راه نجات بیماران، جان خود را از دست داده یا جانفشانی کرده اند، به منظور تجلیل از مقام پرستاران و با مساعدت شهرداری نصب می‌شود.
 
دکتر امیررضا صالح مقدم با بیان اینکه کادر پرستاری در ده ماهه گذشته در راه نجات جان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ از هیچ تلاشی دریغ نکردند، افزود: به منظور ارائه خدمات مناسب به بیماران کرونایی، با مجوز قرارگاه کرونا دانشگاه، ۲۴۰ پرستار شرکتی جذب و در بخش‌های کرونایی مشغول به کار شدند.
 
وی با اشاره به اینکه با توجه به سرد شدن هوا و احتمال عود بیماری‌های تنفسی و کرونا، سیستم پرستاری دانشگاه آماده خدمت رسانی به بیماران است، گفت: اولویت در تقسیم بندی نیرو‌ها به بیمارستان‌های مرجع کرونایی است، علاوه براین باتوجه به محدود شدن عمل‌های جراحی الکتیو، پرسنل اتاق عمل به بخش‌های کرونا ارجاع داده می‌شوند.
 
وی اضافه کرد: همچنین پرستاران در زمان عود بیماری از بیمارستان‌های پاک به بیمارستان‌های مرجع کرونا اعزام می‌شوند تا در همه حال نیروی کار تازه نفس مشغول خدمت به بیماران مبتلا به کووید-۱۹ باشد.
 
به گفته این مسوول، امکان تمدید طرح خدمات قانونی پرستاری نیز فراهم شده و هر پرستار برای بار دوم می‌تواند طرح خود را در دانشگاه بگذارند و به بیماران خدمت کند.
 
مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه اگر در حین ارائه خدمت کادر درمان مبتلا به بیماری کرونا شوند تمام فرآیند تشخیصی و درمانی کادر درمان رایگان انجام خواهد شد، بیان کرد: سی تی اسکن ریه، آزمایشات تشخیصی، بستری و خریداری دارو برای هر پزشک و پرستار کاملا رایگان انجام می‌شود.
 
30 اذرماه امسال مصادف با سالروز میلاد حضرت زینب (س) است که به نام روز پرستار نام گذاری شده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته