5 آذر 1399

هشتمین اجلاس شورای عالی نظام پرستاری در دوره پنجم برگزار شد

هشتمین اجلاس شورای عالی نظام پرستاری در دوره پنجم برگزار شد

هشتمین نشست شورای عالی نظام پرستاری از دوره پنجم فعالیت این سازمان امروز به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، هشتمین نشست شورای عالی نظام پرستاری در دوره پنجم امروز (چهارشنبه) با حضور محمد میرزابیگی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری و اعضای شورای عالی نظام پرستاری به صورت مجازی برگزار شد.

 

شمس الدین شمس، رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری در این نشست با تبریک هفته بسیج یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس و شهدای عرصه سلامت را گرامی داشت.

رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری ادامه داد: سازمان در این مدت با تلاش و پیگیری های شبانه روزی سعی در برطرف کردن مطالبات پرستان داشته است.

وی با اشاره به ابتلا پرستاران به کرونا افزود: متاسفانه در این چند ماه اخیر تعداد پرستارانی که مبتلا به بیماری کرونا شده اند زیاد هستند و تعدادی از این عزیزان را از دست داده ایم.


وی ادامه داد: با افزایش بیماران، پرستاران رو به خستگی و فرسوگی می روند و این مساله کمبود شدید نیرو را در این بحران ملموس تر کرده است. 

 

سازمان نظام پرستاری در این زمینه توانسته مجوزهای استخدام نیرو را بگیرد ولی متاسفانه در مسیر وزارت بهداشت اجرای این مجوزها دچار تعلل شده است و نیاز است هرچه سریعتر نیروهای پرستار جدید جذب شوند.

شمس افزود: سازمان نظام پرستاری همه تلاش خود را در جهت پرداخت معوقات پرستاران انجام داده است ولی در برخی از دانشگاه های علوم پزشکی این معوقات به طور منظم پرداخت نمی شود و نیاز است از در این زمینه تامل و توجه شود.

وی خاطر نشان کرد: در نشست امروز شورای عالی نظام پرستاری چند مسئله را باید در دستور کار قرار دهیم، اولین مبحثی که پیش رو داریم مبحث روز پرستار است، تصمیماتی باید در این راستا گرفته شود تا حداکثر استفاده و بهرمندی لازم را داشته باشیم. 

شمس افزود: بحث دیگر مساله مربوط به پرستارانی است که از دست داده ایم و همچنین تعداد پرستاران مبتلا به بیماری کرونا که افزایش چشمگیری داشته است و  نیاز است در این زمینه بررسی های لازم انجام گیرد تا علت افزایش ابتلا پرستاران به کرونا و فوت این عزیزان مشخص شود.

 

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته