25 بهمن 1399

همکاری سازمان نظام پرستاری با سازمان نظام روانشناسی در حوزه ارتقای سلامت روان و کاهش استرس کاری کادر پرستاری

همکاری سازمان نظام پرستاری با سازمان نظام روانشناسی در حوزه ارتقای سلامت روان و کاهش استرس کاری کادر پرستاری

در نشست معاون پژوهشی سازمان نظام روانشناسی جمهوری اسلامی ایران با معاون فنی  آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری بر لزوم همکاری دو سازمان حرفه ای در جهت مقابله با آسیبهای روانی ناشی از بحران کرونا و ارتقای سلامت پرستاران تاکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ؛  نشست معاون پژوهشی سازمان نظام روانشناسی جمهوری اسلامی ایران با معاون فنی آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری، در راستای همکاری سازمان نظام پرستاری با سازمان نظام روانشناسی در حوزه ارتقای سلامت روان و کاهش استرس کاری کادر پرستاری در محل سازمان نظام پرستاری برگزار شد.

 احمد نجاتیان معاون فنی آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری در این نشست با اشاره به فشارهای روانی ناشی از کرونا بر پرستاران گفت: پرستاران به عنوان مدافعین خط مقدم سلامت در راستاری مبارزه با این بیماری هستند و در طی یک سال گذشته مطالعات علمی در خصوص استرسها و آسیبهای جسمی و روحی و روانی ناشی از کرونا بر پرستاران صورت گرفته است که یکی از وظایف این سازمان ، تلاش برای ارتقای سلامت این عزیزان می باشد .
 معاون فنی آموزشی و پژوهشی سازمان نظام پرستاری بیان کرد: تلاشهای سازمان در یکسال گذشته برای بهبود شرایط کاری پرستاران از جمله پیگیری در دسترس بودن لوازم محافظت فردی، افزایش حقوق ،استخدام پرستاران و حفظ سلامت روان و تاب آوری پرستاران را موفقیت آمیز دانست که همچنین نهادهای بین المللی مانند سازمان بهداشت جهانی و شورای بین المللی پرستاران هم بر این موضع تاکید دارند.

دکتر درتاج معاون پژوهشی سازمان نظام روانشناسی نیز در این نشست ادامه داد: محیط کار پرستاران به خصوص در دوران کرونا به شدت استرس آور می باشد که نیاز است اقدام به موقع برای ارتقای سلامت روانی پرستاران در نظر گرفته شود . 

معاون پژوهشی سازمان نظام روانشناسی، تامین سلامت پرستاران در ابعاد مختلف را به جهت تاثیر این عزیزان بر سلامت بیماران در اولویت بالاتر خواند و اظهار داشت : در این زمینه نیازمند این هستیم تا با بررسی سلامت روان پرستاران متناسب با ابزارهای استانداردبه صورت شخصی و محرمانه، به صورت سامانه های آنلاین در ابتدا به خود پرستاران  نشان دهیم که از لحاظ ابعاد مختلف سلامت روان مانند استرس ، افسردگی و ... در چه وضعیتی هستند؛ سپس برای آنها برنامه های مشاوره حضوری و آنلاین که میتواند به صورت فردی و یا گروهی باشد ارائه کنیم.

 دکتر درتاج از آمادگی سازمان نظام روانشناسی به همراه  اعضای خود در سراسر کشور که دارای مجوز مشاوره هستند برای تحقق این اهداف اعلام آمادگی کرد.

در انتهای این نشست دکتر حاج بابائی مدیر شرکت دانش بنیان سنجش و ارزیابی  و دکتر رازانی مدیر آموزش نظام پرستاری در مورد نحوه برگزاری تستهای استاندارد روانسنجی نکاتی را بیان نمودند.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته