28 مهر 1399

هنرهای نمایشی، فداکاری کادر درمان در مبارزه با کرونا را ماندگار می‌کند

هنرهای نمایشی، فداکاری کادر درمان در مبارزه با کرونا را ماندگار می‌کند

سعید آقاخانی گفت: خلق آثار هنری در ماندگاری اقدامات جهادی کادر درمان ضرورت دارد و این تولیدات به آثاری بی‌نظیر و ماندگار تبدیل خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، سعید آقاخانی؛ هنرپیشه، نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون با اشاره به برگزاری جشنواره فصل همدلی در راستای افزایش روحیه خستگی‌ناپذیر کادر درمان در مقابله با کرونا، گفت: در چنین شرایط سخت و دشواری که پرستاران ، پزشکان و مسئولان درمانی در خط مقدم مقابله با کرونا ایستاده‌اند و جان خود را فدا می‌کنند، مردم نیز وظیفه دارند که با حداکثر همکاری و تعامل با کادر درمان به دستورات آنها عمل کنند تا هرچه سریع‌تر بتوانیم این ویروس را شکست دهیم.
این هنرمند عرصه سینما و تلویزیون با بیان اینکه مردم کشورمان قدردان زحمات کادر درمان‌اند، اظهار کرد: در شرایطی که ویروس کرونا در حال شیوع است و کادرپرستاری و  پزشکی در سخت‌ترین شرایط کار می‌کنند، مردم هم قدردان زحمت‌های کادر درمانی‌اند که این  مسئله مهم در فضای مجازی و به خصوص در اینستاگرام به خوبی قابل مشاهده است. 
آقاخانی گفت: جامعه پرستاری و  پزشکی در شرایط بحرانی مقابله با ویروس کرونا که تمام کشورها را درگیر کرده، جان خود را در معرض خطر قرار داده و بار سنگینی بر دوش می‌کشند لذا بر مردم و به خصوص هنرمندان تکلیف است که به پاس قدردانی از تمام تلاش‌های این قشر فداکار خالصانه به میدان بیایند و با نهایت بهره‌مندی از ابزارهای فرهنگی و هنری، روحیات همنوع‌دوستانه کادر درمان را به تصویر بکشند.
وی به نقش مهم و تأثیرگذار جامعه هنری در بیان اقدامات و مجاهدت‌های کادر درمان در این ایام اشاره کرد و ادامه داد: در واقع در کنار فرهنگ‌سازی و آموزش‌های مختلفی که توسط مجموعه بهداشت و درمان در این مدت ارائه شده، زبان هنر می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد و به صورت غیرمستقیم توجه عمومی را به رعایت مسائل بهداشتی و درمانی و در کنار آن تلاش‌های خستگی‌ناپذیر کادر درمان کشور معطوف کند.
این هنرمند کشورمان تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که به واسطه شیوع این بیماری ظهور و بروز پیدا کرده و همچنین با توجه به تلاش‌های کادر درمان برای کم شدن این معضلات و بهبود حال مبتلایان، خلق آثار هنری در قالب هنرهای نمایشی به شدت در ماندگاری اقدامات جهادی کادر درمان ضرورت دارد و در حقیقت این آثار به آثاری بی‌نظیر و ماندگار تبدیل خواهد شد.
آقاخانی در پایان نقش متولیان فرهنگی کشور در بیان و ماندگار کردن تلاش‌های کادر درمان را مهم ارزیابی و عنوان کرد: به عنوان مثال اقدام فرهنگ‌سرای اندیشه در قالب راه‌اندازی جشنواره فصل همدلی مصداق بارز اینگونه فعالیت های خلاقانه، داوطلبانه و مبتکرانه است که می‌کوشد تلاش‌های کادر درمان را به منصه ظهور برساند؛ جا دارد شاهد افزایش اینگونه اقدامات فرهنگی و ارزشی در جامعه باشیم.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته