29 دی 1399

حسن روحانی:

واکسیناسیون با الویت بندی کادر درمان و اقشار آسیب پذیر انجام میگیرد

واکسیناسیون با الویت بندی کادر درمان و اقشار آسیب پذیر انجام میگیرد

حسن روحانی رئیس‌جمهوری با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا باید در چند مرحله و با اولویت‌بندی کادر درمان و اقشار آسیب‌پذیرتر انجام گیرد، گفت: تلاش داریم اولین مورد واکسیناسیون در زمستان امسال انجام شود و امیدواریم کادر درمان در همین سال ۹۹ از واکسن استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از تسنیم ؛ حسن روحانی رئیس‌جمهوری با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا باید در چند مرحله و با اولویت‌بندی کادر درمان و اقشار آسیب‌پذیرتر انجام گیرد، گفت: تلاش داریم اولین مورد واکسیناسیون در زمستان امسال انجام شود و امیدواریم کادر درمان در همین سال ۹۹ از واکسن استفاده کنند. در سال ۱۴۰۰ نیز واکسن‌های دیگری از کوواکس خریداری کرده‌ایم که از اواخر امسال یا سال آینده به دست ما می‌رسد. البته واکسن‌های دیگری هم خریداری کردیم که آنها هم به دست ما می‌رسد.

همچنین با کمک یک کشور دیگر واکسن مشترکی به اسم «پاستور» داریم که در حال نهایی شدن است و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و در بهار سال آینده به دست ما خواهد رسید. روحانی یادآور شد: چند واکسن داخلی دیگر هم داریم که برای دو مورد آن مجوز تست بالینی صادر شده است که آنها هم عمدتا در مراحل مختلف و در تابستان سال آینده در اختیار مردم قرار ‌می‌گیرد.

پیگیری خرید واکسن معتبر کرونا
در همین ارتباط علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد مقابله با کرونا از احتمال ورود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار دوز واکسن از روسیه و چین خبر داد. مینو محرز، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا نیز در گفت‌وگو با برنا گفت: هر کشوری هر نوع واکسن تاییده شده‌ای که دارد موثر است و باید تزریق کرد؛ چرا که باید سطح ایمنی دنیا بالا برود. سازمان نظام پزشکی نیز روز شنبه در توییتر خود اعلام کرد: پیگیر خرید واکسن کرونای معتبر دارای مجوزهای بین‌المللی هستیم و تمام تلاشمان برای خرید حداکثر دز ممکن در کوتاه‌ترین زمان ممکن را انجام خواهیم داد.

منبع: تسنیم

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته