3 اسفند 1399

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری: 

پرستاران جانباخته کرونا با شهدای دفاع مقدس هیچ تفاوتی ندارند

پرستاران جانباخته کرونا با شهدای دفاع مقدس هیچ تفاوتی ندارند

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاران جان باخته در بحران کرونا با شهدای دفاع مقدس هیچ تفاوتی ندارند؛ زیرا آنها هم مثل شهدای هشت سال دفاع مقدس جان خودشان را برای حفظ مردم گذاشتند. مسیر همه آنها یکسان است و فقط موقعیت مکانی و نحوه شهادتشان متفاوت است. پس شایسته است امتیازاتی که برای شهدای دفاع مقدس در نظر گرفته می شود برای این این پرستاران نیز در نظر گرفته شود.

حسین جعفری در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری گفت: حدود 100 شهید خدمت در عرصه نظام سلامت داریم، ولی تاکنون پرونده این عزیزان بررسی نشده است و فقط تعدادی از این عزیزان پرونده هایشان مورد برسی قرار گرفته است؛ این در حالی است که پرستاران در خط مقدم مبارزه با این بیماری قرار دارند و کم لطفی است که در روند پرونده های پرستارانی که شهید شده اند تسریعی صورت نگیرد.

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری ادامه داد: باید در نظر داشته باشیم که پرستاران با شهدای دفاع مقدس هیچ تفاوتی ندارند؛ زیرا آنها هم مثل شهدای 8 سال دفاع مقدس جان خودشان را برای حفظ مردم گذاشتند، در واقع مسیر همه آنها یکسان است و فقط موقعیت مکانی و نحوه شهادتشان متفاوت است . پس شایسته است امتیازاتی که برای شهدای دفاع مقدس درنظر گرفته می شود برای این عزیزان نیز درنظر گرفته شود.

وی گفت: شهدای مدافع سلامت و خانواده هایشان می دانستند که این بیماری خطرناک است، با این حال با ایثار و فداکاری ای که داشتند پا در عرصه مبارزه با این ویروس گذاشتند؛ شایسته است خانواده های این عزیزان از طرف جامعه حمایت شوند.

جعفری ادامه داد: مسئولان باید در نظر داشته باشند شهادت پرستاران علاوه بر آسیب روحی که بر روی خانواده این عزیزان می گذارد؛ سبب ناراحتی و آسیب روانی در جامعه پرستاری نیز می شود، همچنین باعث می شود گروه پرستاری کشور به سمت ناامیدی حرکت کند.

عضو شورای عالی نظام پرستاری در خصوص مشکلات پرستاران بیان کرد؛ معضل اصلی که سبب آسیب جسمی و روحی برای پرستاران می شود؛ فقط کمبود نیروی انسانی است.این در صورتی است که تعداد تخت های بیمارستانی افزایش پیدا کرده است ولی در قبال آن جذب نیرویی صورت نگرفته است.

جعفری گفت: باید توجه داشته باشیم که در نظر نگرفتن زیر ساخت مناسب با نیروی انسانی سبب بروز مشکلات و آسیب ها در جامعه پرستاری می شود. 

وی با اشاره به شیوع ویروس انگلیسی افزود: از مردم درخواست داریم پروتکل ها را رعایت کنند؛متاسفانه در وضعیت شروع پیک چهارم کرونا و ویروس انگلیسی هستیم که عدم توجه به آن سبب آسیب جدی به کادر درمان و مردم می شود. خواهش می کنیم مردم عادی به این موضوع نگاه نکنند و مراقب سلامتی خودشان و کادر درمان باشند. 

جعفری خاطر نشان کرد: برخی پرستاران دچار بیماری کرونا می شوند و بعد از مدتی که بهبود می یابند، دچار عوارضی مانند مشکل دستگاه تنفسی، ریزش مو و... می شوند شایسته است برای این عزیزان نیز امتیازاتی تعلق بگیرد.

 

خبرنگار:مهدیه اسلامی 

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته