2 اسفند 1399

رئیس سازمان نظام روانشناسی:

پروتکل حمایت روانی از کادر درمان فعال در کرونا اجرا می شود

پروتکل حمایت روانی از کادر درمان فعال در کرونا اجرا می شود

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره گفت: کادر درمان که در یک سال گذشته در خط مقدم مقابله با کرونا بودند از نظر روحی و روانی نیاز به حمایت دارند. به همین علت پروتکل حمایت روانی از کادر درمان تدوین شده که در بیمارستانها اجرا می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری؛ دکتر محمد حاتمی افزود: کادر درمان پیشقراولان مبارزه با ویروس کرونا محسوب می‌شوند و مورد توجه نهادها و ارگان‌های مربوطه از جمله سازمان نظام روانشناسی و مشاوره هستند و به دلیل اینکه کادر درمان تحت نظارت و رسماً کارمند رسمی خود وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هستند همان روزهای اول پیشنهادهایی دادیم مبنی بر اینکه این عزیزان مورد حمایت روحی و روانی قرار گیرند.

وی افزود: سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران با همکاری وزارت بهداشت پروتکل‌های بهداشتی و روانی خوبی برای کادر درمان ایجاد کرده و مدام درحال رصد و پایش هستند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره گفت: برای کادر درمان برنامه‌های متنوعی از نظر حمایتی و مسائل روانشناختی در نظر گرفته شده است که قرار است در بیمارستان‌ها، در شهرستان‌ها و جاهای مختلف اجرا شود.

وی گفت: ما نیز از همان روز اول شیوع بیماری کرونا به وزارت بهداشت اعلام کردیم نه تنها در زمینه کادر درمان بلکه در خصوص سوگ کرونا یا خودکشی و همچنین سلامت روان شهروندان آمادگی همکاری با وزارت بهداشت را داریم.

 حاتمی گفت: برای خدمات بهتر به مردم  حدود ۷۰۰ روانشناس معرفی کردیم که به سؤالات و مشکلات رسیدگی کنند و در این زمینه یک سامانه را معرفی کردیم. 

وی بیان کرد: سازمان نظام روانشناسی و مشاوره  هزار مرکز خدمات روانشناسی و هفت هزار دفتر در سراسر کشور دارد، به اضافه اینکه با سازمان بهزیستی و نهادهای دیگر هم در ارتباط هستیم و آماده خدمات رسانی به کشور هستیم.

 رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره با اشاره به تعطیلات مدارسی و تاثیر روحی بر دانش آموزان گفت: تعطیلات مدارس بسیار تأثیر منفی بر روح و روان دانش آموزان داشته است.

حاتمی ادامه داد: البته غیر از تعطیلات نیز چاره‌ای نداشتیم ولی بچه‌ها نیاز به حرکت و جنب و جوش و پرسیدن سؤال و فعالیت‌های جمعی دارند و پس از مدتی حوصله‌شان در خانه سر می‌رود و اگر والدین هم برنامه‌ای برای اینها نداشته باشند، دچار رفتارهای بیش‌فعالانه و مقابله‌ای با خانواده می‌شوند و عمده مشکلاتی که در این زمینه داشتیم.

 وی گفت: امیدوارم وزارت آموزش و پرورش تدابیر ویژه ای برای بحث روانشناختی کودکان بیندیشد.

منبع: آنا

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته