9 اسفند 1399

رئیس شورای عالی نظام پرستاری:

پرونده تعداد زیادی از پرستاران جانباخته کرونا هنوز بررسی نشده است

پرونده تعداد زیادی از پرستاران جانباخته کرونا هنوز بررسی نشده است

رئیس شورای عالی نظام پرستاری گفت: تاکنون بیش از 110 پرستار بر اثر کرونا جان باخته اند، به پرونده تعدادی از این افراد برای تایید شهید خدمت بودن آنها رسیدگی شده اما به پرونده تعداد زیادی از آنها هنوز رسیدگی نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری؛شمس ‌الدین شمس در مراسم یادواره شهدا و ایثارگران حوزه پرستاری با عرض تسلیت وفات حضرت زینب (س)، افزود: مراسم امروز به دلیل بزرگداشت مقام شهدای مدافع سلامت برگزار شده است.

وی افزود: از مسئولان تقاضا داریم برای کسانی که بدون منت و چشمداشت به میدان مبارزه با ویروس کرونا آمدند اقدامات لازم را انجام دهند. ما انتظار داریم مسئولان این موضوع را تسریع کنند تا شرمنده خانواده های آنها نشویم. اولین درخواست ما سرعت بخشیدن به بررسی پرونده شهدای مدافع سلامت است.

رئیس شورای عالی نظام پرستاری عنوان کرد: طی روزهای گذشته پرستاران بارداری را از دست دادیم که اتفاقی جانسوز و جانگداز بود. البته در روزهای ابتدایی شیوع کرونا بخشنامه‌ای به دانشگاه‌های علوم پزشکی ارسال شد تا پرستاران باردار و پرستاران دارای بیماری خاص از کار کردن در بخش‌های کووید۱۹ معاف شوند؛ ولی باید قاطعانه و جدی‌تر از این موضوع رسیدگی شود تا اگر در این  مسئله سهل‌انگاری صورت گرفته است، برخورد شود و از این پس از کار کردن پرستاران باردار و بیمار در بخش های کرونا به شکل جدی ممانعت شود.

شمس خاطر نشان کرد: پرستاران زیادی در زمان شیوع کرونا به این بیماری مبتلا شدند که بهبود یافتند و تعدادی هم شهید شدند، اما فراموش نکنیم تعدادی از پرستاران دچار آسیب‌های جسمی شدند و مشکلات و عوارض پایدار پیدا کردند. در خواست  داریم برای پرستاران آسیب دیده از کرونا قوانینی شبیه به ایثارگری در نظر گرفته شود زیرا این عزیزان توان و سلامت خود را از دست داده‌اند و شاید مانند گذشته نتوانند خدمت کنند.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته