17 دی 1399

معاون توسعه ومدیریت منابع سازمان نظام پرستاری:

پیگر اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری هستیم

پیگر اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری هستیم

معاون توسعه ومدیریت منابع سازمان نظام پرستاری گفت: سازمان نظام پرستاری یکی از مهمترین الویت هایش پیگیری و اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری می باشد و درخواستش از مسئولین این است که به طور جدی به اجرایی شدن هرچه زودتر این قانون بپردازند.

حمید رضا عزیزی معاون توسعه ومدیریت منابع سازمان نظام پرستاری در برنامه مثبت سلامت شبکه سلامت گفت: تعرفه گذاری خدمات پرستاری یک قانون مصوب در جمهوری اسلامی است که در سال 86 به تصویب رسیده است.مقام معظم رهبری در روز پرستار به این مسئله اشاره کردند و عنایت فرمودند که این قانون حتما اجرا شود که سخن رهبری این پیام را به مسئولین، مردم و... می رساند که پایبند به اجرای قانون باشند.

عزیزی ادامه داد: بعد از سخنان مقام معظم رهبری در روز پرستار سازمان نظام پرستاری کارگروه های تخصصی با وزارت بهداشت تشکیل داده و طی نشستی که با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس داشت، به تعریف بسته های خدمتی پرداخته است در این راستا انتظار می رود،نظام پرداخت برای جامعه پرستاری اصلاح و براساس تعرفه گذاری خدمات پرستاری انجام شود.

معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان نظام پرستاری در خصوص قانون تعرفه گذاری پرستاری بیان کرد: سازمان نظام پرستاری یکی از مهمترین الویت هایش پیگیری و اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری می باشد و درخواستش از مسئولین این است که به طور جدی به اجرایی شدن هرچه زودتر این قانون بپردازند.


وی ادامه داد: انتظار داریم با توجه به فضای عمومی کشور اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری به سال 1400 موکول نشود و تا پایان سال شاهد اجرایی شدن این قانون برای پرستاران باشیم .


عزیزی خاطر نشان کرد: متاسفانه با توجه به این که مجوز جذب تعداد زیادی از نیروی پرستاری از سوی مسئولین کشوری اعلام شده است، ولی در دفترچه آزمون استخدامی  سهمیه جذب نیروی پرستاری در استان های کشور به شدت کم است. برای مثال: شهر رشت و بیرجند که در بحران کرونا، پرستاران با فداکاری تمام خدمت کردند و چند عزیزشهید خدمت در این شهرها داریم و با توجه به کمبود نیرویی که در این شهرها حس می شود،ولی در دفترچه آزمون استخدامی سهمیه ای برای استخدام پرستاران در نظر گرفته نشده است؛ لازم به ذکر است، سازمان نظام پرستاری با این توزیع سهمیه ها مخالف است و درخواست داریم با توجه به سخنان مقام معظم رهبری، نیاز مردم و خستگی کادر درمان این سهمیه ها افزایش داشته باشد.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته