19 بهمن 1399

عضو شورای عالی نظام پرستاری : 

کمبود نیروی انسانی در پرستاری سبب فرسودگی پرستاران می شود

کمبود نیروی انسانی در پرستاری سبب فرسودگی پرستاران می شود

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: کمبود نیروی پرستاری معضل مزمنی است، که سالها وجود داشته  و سبب شده سیستم درمانی کشور دچار مشکلات زیادی بشود ،کمبود نیروی پرستاری در دوران کرونا نمود بیشتری پیدا کرد و این کمبود نیروی انسانی سبب شد پرستاران روبه فرسودگی و خستگی بروند.

دکتر احمد رضا یزدان نیک در گفتگو با خبر نگار سازمان نظام پرستاری گفت: بحران کوید 19 یک بحران فراگیر جهانی است و در عرض یک سالی که از شیوع این ویروس می گذرد، مطالعات و پژوهش های زیادی صورت گرفته است. در آغاز بحران کوید 19و در زمانی که این بیماری هنوزناشناخته بود  و اطلاعات درستی از این ویروس در دست نبود؛ سبب گردید جامعه در ابتدا مواجه این بیماری  با ترس بزرگی روبه رو شوند و  علاوه بر استرسی که در ابتدای بیماری وجود داشت مبتلا شدن عده ای از پرستاران به کرونا،دوری از خانواده و از دست دادن همکاران پرستارشان باعث شد آسیب روحی و روانی زیادی در راه مبارزه با این بیماری به این عزیزان تحمیل شود .

عضو شورای عالی نظام پرستاری ادامه داد: پرستاران علاوه بر آسیب روحی که در این زمینه محتمل شده اند، آسیب جسمی پایداری را نیز داشته اند برای مثال برخی پرستاران دچار بیماری ریوی ، خستگی مفرد و.... شده اند، که نیاز است مورد برسی قرار گیرد . 

خبرنگار:مهدیه اسلامی کلانتری
 

 یزدان نیک در خصوص توجه به مطالبات پرستاران افزود: نیروهای پرستاری در این روزهای کرونایی که در خط مقدم مبارزه با این بیماری هستند، به شدت خسته و فرسوده‌ شده  و نیاز به حمایت روحی دارند و بهترین خدمت به پرستاران، توجه به خواسته‌های معقول آنها برای بالا بردن انگیزه خدمت باشد. پس نیاز است به خواسته قانونی و برحق این عزیزان توجه شود و در جهت اجرایی شدن این مطالبات اقدام سریعی صورت گیرد .

وی در خصوص نیروهای شرکتی  گفت : نیرو های شرکتی پرستاری در بحران کرونا در بیمارستان ها در حال خدمت رسانی هستند، نیاز است امنیت شغلی این نیروها تامین شده و هرچه سریع تر تبدیل وضعیت برای آنها صورت گیرد تا مساوت و عدالت برقرار گردد.

عضو شورای عالی نظام پرستاری در خصوص کمبود نیرو بیان کرد : کمبود نیروی پرستاری معضل مزمنی است، که سالها وجود داشته  و سبب شده سیستم درمانی کشور دچار مشکلات زیادی بشود ،کمبود نیروی پرستاری در دوران کرونا نمود بیشتری پیدا کرد و این کمبود نیرو انسانی سبب شد پرستاران روبه فرسودگی و خستگی بروند. 

یزدان نیک در انتها خاطر نشان کرد: از مردم در خواست می شود به توصیه های ستاد ملی کرونا توجه کنند و از تجمع غیر ضروری بپرهیزند تا باعث انتقال بیماری و گسترش این ویروس نشوند .

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته