3 اسفند 1399

یادواره شهدا و ایثارگران پرستاری 9 اسفند برگزار می شود

یادواره شهدا و ایثارگران پرستاری 9 اسفند برگزار می شود

معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری از برگزاری یادواره شهدا و ایثارگران پرستاری در تاریخ 9 اسفند مصادف با وفات حضرت زینب کبری (س) خبر داد.

کورش نادری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به وضعیت کنونی کشور در مقابله با ویروس کرونا گفت: کادر درمان به عنوان مدافعان سلامت، با از خودگذشتگی و ایثار در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند. بدون تردید فداکاری پرستاران در تاریخ ثبت خواهد شد و ملت ایران خدمات این عزیزان را هرگز فراموش نخواهند کرد.

وی افزود: بدون شک مقابله و مبارزه با ویروس کرونا همانند 8 سال جنگ تحمیلی به عنوان آزمونی برای اقشار مختلف ایران به ویژه کادر درمان است و خوشبختانه پرستاران از این آزمون نیز سربلند بیرون آمدند و با جانفشانی و ایثار خدمات درمانی را در بیمارستان ها به بیماران ارائه می دهند. 

معاون فرهنگی سازمان نظام پرستاری افزود: هر ساله 9 اسفند مصادف با وفات حضرت زینب کبری (س) کنگره اخلاق پرستاری برگزار می شود اما متاسفانه امسال به علت شیوع بیماری کووید19 امکان برگزاری این کنگره وجود ندارد و با توجه به ابتلا بیش از 70 هزار پرستار به ویروس کرونا و جان باختن بیش از 100 پرستار در این راه، بنا شد یادواره شهدای پرستاری در سالروز وفات حضرت زینب کبری (س) به صورت مجازی برگزار شود.

وی ادامه داد: این یادواره از ساعت 9 صبح روز نهم اسفند با حضور مسئولان سازمان نظام پرستاری، مسئولان وزارت بهداشت، خانواده معظم و معزز شهدا و مسئولان مرتبط با حوزه سلامت و مسئولان کشوری و لشکری به صورت مجازی برگزار می شود .

نادری خاطر نشان کرد: در این یادواره صابر خراسانی، حجت الاسلام ماندگاری، حاج مرتضی طاهری ایراد سخنرانی و مدیحه سرایی می کنند و در پایان از خانواده معظم و معزز شهدای پرستاری تجلیل می شود.

 

 

 

 

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته