30 آذر 1399

وزیر بهداشت:

20 هزار پرستار استخدام می شوند

20 هزار پرستار استخدام می شوند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توصیه مقام معظم رهبری و دستور رئیس جمهوری امسال به عنوان اولین سال پس از انقلاب 20 هزار پرستار استخدام می شود، 16 هزار نیروی قرداردادی و شرکتی نیز جذب می شود و امیدواریم با این اقدام بخشی از کمبود نیروی پرستار در کشور جبران شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پرستاری، سعید نمکی در آیین بزرگداشت روز پرستار که با حضور رئیس جمهور و نمایندگان جامعه پرستاری و مدافعان سلامت برگزار شد، افزود: آنچه باعث شد که بیماران در موج شدید بیماری کرونا در پشت هیچ بیمارستانی نمانند و همراهانشان با رضایت از مراکز درمانی مرخص شوند به لطف غیرت و همت جامعه پرستاری و مدافعان سلامت است.
وزیر بهداشت گفت : اگر چه در دولت در توسعه زیر ساخت های نظام سلامت به خصوص افزایش تخت های بیمارستانی زحمات فراوانی متفاوت از دوره های قبل کشیده شد و این ابزار کارآمد در خدمت مدیریت کرونا بسیار موثر بود اما باز متوسط تخت به ازای هزار نفر جمعیت در  کشور ما از کشورهای مرفهی که استانداردهای قوی تری دارند بسیار کمتر بود.

نمکی افزود : در شرایط سخت تحریم های ظالمانه آمریکا و هم پیمانانش که باعث شد ما برای کوچکترین امکانات و تجهیزات هزاران مسیر را دور بزنیم. همت  و غیرت و ایثار و از خود گذشتگی، پرستاران این قشر زحمتکش سبب شد بیماری پشت در بیمارستانها نماند. 

وی افزود : پرستاران در طول ماههای گذشته تمام زندگی خود را به کارشان و مردم گره زدند و از هیچ رنجی پرهیز نکردند، استقامت فراوان کردند و این یک رویکرد بسیار بسیار افتخار آمیز در جمهوری اسلامی ایران بود چرا که هیچکدام از پرستاران مطالبات حرفه ای و اقتصادی خود را به خدمت رسانی به مردم گره نزدند و این هم از بازنمادهای از خود گذشتگی و ایثار بی بدیل پرستاران بود.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی خاطر نشان کرد: در زمینه استخدام به عنوان اولین سال پس از سال های انقلاب استخدام 20 هزار پرستار با توصیه رهبری و دستور ریاست جمهوری انجام می گیرد که امیدواریم بخشی از کمبود نیروی پرستار جبران شود و پاسخی به مطالبات مادی این قشر معنوی گرا و ارجمند را در کشور داشته باشیم.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته