برخی بیمارستانها کارانه پرستاران را کامل پرداخت نمی کنند
مهدیه اسلامی

برخی بیمارستانها کارانه پرستاران را کامل پرداخت نمی کنند

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ایرانشهر:

ضیاالحمید دامنی در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری افزود: وزارت بهداشت با شیوع یروس کرونا اعلام کرد، پرستارانی که در مراقبت از بیماران کووید19 همکاری می کنند، در اولویت استخدام هستند اما در ایرانشهر این اتفاق نیفتاده است  حتی مبلغ حق کرونایی که برای این پرستاران واریز شده مبلغ بسیار کم است.
رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ایرانشهر در خصوص کارانه پرستاران گفت: برخی بیمارستان ها به طور کامل کارانه پرستاران را واریز نکرده اند و اظهار داشته اند؛ به علت نبود بیمار در بیمارستان ها درآمد بیمارستان کاهش پیدا کرده است و این مسئله نیز به نوبه  خود باعث کاهش انگیزه در پرستاران می شود و نیاز است مسئولان در این راستا و برای حل این مشکلات اقدام کنند.
دامنی درباره کمبود نیروی پرستار گفت: کمبود نیروی پرستار به خصوص در استان های کم برخوردار مثل سیستان و بلوچستان و در دانشگاه های همجوار کاملا مشهود است. نسبت پرستار به تخت بیمارستانی حدود هشت دهم به ازای هر تخت بیمارستانی است. که نسبت به استاندارد ها پایین تر است. کمبود نیروی پرستاری به حدی است که در برخی مراکز به پرستاران مرخصی داده نمی شود.
رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری ایرانشهر خاطر نشان کرد: پرستاران ماههاست در خط اول مقابله با کرونا هستند و اکنون با گذشت بیش از یکسال از این اپیدمی در ایام تعطیلات نوروزی هستیم اما با توجه به مشاهدات صورت گرفته بسیاری از مردم پروتکل ها را رعایت نمی کنند. جمعت زیادی در مسافرت هستند. از مردم درخواست داریم کرونا و افزایش این بیماری را جدی بگیرند، تا شاهد بالا رفتن آمار فوتی ها نباشیم و ورودی بیمارستان ها افزایش پیدا نکند.

مطلب قبلی اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری هزینه های درمان را کاهش می دهد
مطلب بعدی فداکاری کادر درمان کارنامه قابل قبولی دارد
Print
172 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

آغاز واکسیناسیون دانشجویان و کادر درمان در بیمارستان‌های دانشگاه آزاد مشهد

رئیس واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد خراسان رضوی گفت: واکسیناسیون کادر درمان و دانشجویان بیمارستان‌های آریا و ۲۲ بهمن مشهد که زیرپوشش دانشگاه آزاد این استان هستند، آغاز شد.

با صدور بیانیه ای:

تقدیر ۲۳۵نماینده مجلس از کارکنان نظام سلامت


۲۳۵ نماینده مجلس در بیانیه ای ازفعالیت های پزشکان، پرستاران، نیروهای خدماتی بهداشتی- درمانی و همه مدیران و وزیر بهداشت تقدیر و تشکر کردند.

نیاز ضروری استان مرکزی به پرستار


استان مرکزی در حوزه سلامت به ۵۵ پرستار و کمک پرستار نیاز دارد.

رئیس بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد:

نیاز جدی و مبرم به نیروی پرستار داریم

رئیس بیمارستان فرهیختگان دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران گفت: با توجه به اوج‌گیری و شدت بیماری کرونا نیاز جدی و مبرم به نیروی پرستار داریم.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز:

مسئولان بررسی پرونده شهدا و ایثارگران پرستار را در اولویت قرار دهند

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز گفت: مسئولان رسیدگی به پرونده شهدا و ایثارگران سلامت به ویژه پرستاران را در اولویت قرار دهند، آنان در راه دفاع از سلامت همین مردم ایثار و جانفشانی کردند، حق این نیست که خانواده و بازماندگان آنان در سختی باشند.

با کمبود نیروی پرستار مواجه هستیم

عادی‌انگاری شرایط و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اوضاع نگران‌کننده‌ای را بوجود آورده است آن هم در شرایطی که افزایش غیرقابل تصور آمار مبتلایان به کرونا همه را شوکه کرده و استفاده از توان کادر درمان به حداکثر رسیده است.

کادر درمان تحت فشار هستند

فرماندار زنجان با تاکید بر اینکه در حال حاضر در وضعیت بسیار وخیمی قرار داریم، افزود: کادر درمان در بسیار تحت فشار هستند و در صورت توافق مسئولان استان نسبت به تعطیلی ناوگان‌های عمومی شهر اقدام خواهد شد.

شهرستان دزفول با کمبود نیروی پرستار روبه رو است

فرماندار دزفول گفت: خستگی کادر بهداشت و درمان دزفول در پذیرش تعداد بالای بیماران مبتلا به کرونا موجب شده تا این شهرستان در بحث پرستار با کمبود نیرو روبه‌رو باشد.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری:

برای اجرای قانون تعرفه گذاری روش مبتنی بر قانون را در معرض نظر همه صاحبنظران می گذاریم/ هر کس روش بهتری دارد این گوی و این میدان/ پرستاران بخش مراقبت در منزل و غیر دولتی واکسن کرونا دریافت می کنند

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاران فعال در بخش غیر دولتی و مراکز مراقبت در منزل که تاکنون واکسن نزده اند، واکسن کرونا دریافت می کنند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بندر لنگه:

تفاوت بین پرستاران شرکتی و رسمی باعث بی عدالتی می شود

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بندر لنگه گفت: پرستاران در دانشگاه یک درس را می خوانند و در بیمارستان یک نوع خدمات را انجام می دهند، ولی با ایجاد تفاوت بین نیروهای شرکتی و رسمی یک نوع بی عدالتی صورت می گیرد ولازم است این مساله هر چه زودتر حل شود تاشاهد تفاوت بین پرستاران نباشیم.  

پیام تبریک سازمان نظام پرستاری به مناسبت روز ارتش


سازمان نظام پرستاری کشور در پیامی فرارسیدن روز ارتش را تبریک گفت.

فراخوان مسابقه خاطره نويسي برای پرستاران

معاونت فرهنگی سازمان نظام پرستاری به مناسبت ماه مبارک رمضان مسابقه خاطره نویسی برای پرستاران برگزار می کند . 

درد و دل کادر درمان با مردم

پرستاران  تأکید داشتند که پروتکل‌های بهداشتی را نه به خاطر کادر درمان به خاطر عزیزانشان رعایت کنند.

آمار تلخ مهاجرت پرستاران از کشور

دبیر شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: میزان مهاجرت پرستاران در سال گذشته ماهانه حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ نفر بوده است، یعنی در سال گذشته بیش از هزار پرستار از کشور مهاجرت کرده است.

وزیر بهداشت:

تلاش بیش از پیش کادر درمان در زمینه کرونا

نمکی گفت: هیچ کدام از کادر درمان از کار و خدمت رسانی دست نکشیده اند و پر تلاش در حال خدمت هستند.

1345678910انتها

انتخابگر پوسته