3 آذر 1400

رئیس شورای عالی نظام پرستاری 3 خواسته اصلی جامعه پرستاری را اعلام کرد

رئیس شورای عالی نظام پرستاری 3 خواسته اصلی جامعه پرستاری را اعلام کرد

رئیس شورای عالی نظام پرستاری اعلام کرد: استخدام نیرو، تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی و استانداردسازی نسبت پرستار به تخت، اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری و پرداخت فوق العاده خاص به پرستاران سه خواسته اصلی جامعه پرستاری از دولت است.

دکتر شمس الدین شمس امروز (چهارشنبه سوم آذر) در سیزدهمین جلسه شورای عالی نظام پرستاری در دوره پنجم که در محل این سازمان برگزار شد، هفته بسیج را به همه سربازان بسیجی که در گذشته به دفاع از جان و ناموس کشور پرداخته اند و همچنین در حال حاضر بسیجان مدافع سلامت که در این ایام کرونایی در خط مقدم مبارزه با این بیماری هستند، تبریک گفت.

رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری ادامه داد: در آستانه هفته پرستار قرار داریم و این روز را پیشاپیش گرامی می‌داریم، روز پرستار فرصت گرانبهایی است که انتظارات جامعه پرستاری از مسئولان و سیاستمداران به تحقق بپیوندد.

وی گفت: سه خواسته مهم و اصلی پرستاران که باید به آن توجه شود؛ استخدام نیروی پرستاری و رسیدن به استاندارد لازم و تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی و شرکتی، اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری که مقام معظم رهبری در روز پرستار سال گذشته بر اجرای این قانون تاکید ویژهای داشتند و همچنین اجرای فوق العاده خاص برای کارکنان سلامت است.

شمس افزود: فوق العاده خاص متعلق به تمام کارکنان دولت است، اما زمانی که دولت منابع لازم را برای اجرایی شدن فوق العاده خاص برای تمام کارکنان ندارد؛ نیاز است تا برای بعضی از مشاغل اولویت بندی شود و کارکنان بخش سلامت که در این بحران کرونا از جان خود گذشتند در اولویت قرار بگیرند.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته