1 آذر 1400

نمایش «اتاق» روایتگر ایثار کادر درمان در بحران کرونا

نمایش «اتاق» روایتگر ایثار کادر درمان در بحران کرونا

تهیه کننده نمایش اتاق گفت: کرونا از زوایای مختلف در جامعه دیده و بررسی شده است اما آسیب شدید ناشی این ویروس به کادر درمان در زندگی شخصی آنها هیچوقت مورد بررسی قرار نگرفته و بیان نشده است. در نمایش اتاق سعی شده تا این آسیبها را واقع گرانه به نمایش بگذاریم.

انوشه زاهدی در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری افزود: زمانی که کارگردان نمایش اتاق آقای ساشا کشوادی تصمیم گرفت سختی و مشکلات کادر درمان را به نمایش بگذارد با هم همکاری را شروع کردیم. ساشا کشوادی (متولد 1364) حدود سه ماه در بیمارستانها و بخش‌های آی سی یو از نزدیک شاهد تلاش ایثار پرستاران بود و به نوعی با کادر درمان زندگی کرد.

وی ادامه داد: ساشا کشوری در این نمایشنامه آسیب شدید این ویروس به کادر درمان و زندگی شخصی آنها را مورد بررسی قرار داد و از میان همه مصاحبه‌هایی که با کادر درمان داشت تعداد افرادی که داستان خاصی داشتند را جدا کرد و متن نمایش «اتاق» را نوشت. در واقع مستند نمایش اتاق داستان زندگی عزیزان زحمتکش کادر درمان است.

زاهدی گفت: نمایشنامه اتاق به خوبی جلو می‌رفت که دو روز قبل از اجرا (یکشنبه 9 آبان) کارگردان و نویسنده این نمایش ساشا کشوادی بر اثر ایست قلبی فوت کرد. این واقعه گرچه برای عوامل گروه اتاق خیلی دردناک بود، اما تصمیم گرفتیم نگذاریم زحمت‌های کارگردان از بین برود و با پنج روز تاخیر و با همان ریتم که کارگردان مدنظرش بود نمایش را روی صحنه بردیم، تا هم قدر‌دان تلاش‌های کادر درمان باشیم و هم آخرین کار ساشا کشوادی را به بهترین نحو به سرانجام برسانیم.

 تهیه کننده نمایش اتاق تصریح کرد: اجرای نمایش اتاق از 16 آبان شروع شده و تا یازدهم آذر در سالن شماره یک تماشاخانه سپند در تهران روی صحنه است.

در تئاتر پروانه ‌آقاجانی، بهنام ‌شرفی، اشکان ‌دلاوری، مهیار اسلامی، زهره ‌بختیاری، سحر ‌شاطری، رضا ‌جهانی، سوگند ‌صدیقی، محدثه محمدی، جواد ‌پولادی، لیلا ‌فرداد، محمدعلی آقاخانی، محمدرضا نخعی، محمد اسماعیلی، هیوا کشوادی، سعید رسول نیا، فاطمه طاهری، امین داوری، ثمین عباسی، احمد عزیزی و دانیال یعقوبی به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش اتاق تا 11 آذر در سالن سپند واقع در تهران، خیابان استاد نجات اللهی، خیابان سپند اجرا می‌شود.

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته