21 دی 1399

۱۰۰۰ پرستار بابلی به کرونا مبتلا شدند

۱۰۰۰ پرستار بابلی به کرونا مبتلا شدند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: تاکنون هزار پرستار به بیماری کرونا مبتلا و پنج شهید سلامت برای مهار و مقابله با کرونا تقدیم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از مهر؛ سید فرزاد جلالی در نشست ستاد مقابله با کرونا در استان با اشاره به تراکم بالای جمعیت در بابل اظهار داشت: اولین مورد بیماری کرونا ۲۸ بهمن ماه سال گذشته در شهرستان ثبت شده است.

وی با اظهار اینکه در دانشگاه علوم پزشکی بابل و درپی اولین پیک، پنج بیمارستان را مجهز و آماده کردیم، افزود: در پیک دوم نیز وضعیت بدی نداشتیم اما در پیک اول روزانه ۱۲۰ بیمار پذیرش می‌کردیم این آمار در پیک دوم کمتر شده بود.
 
جلالی یادآور شد: در حال حاضر ۴۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه و در مجموع ۲۱۶ بیمار بستری شده در شهرستان وجود دارد و تاکنون ۵۰ هزار بیمار معادل یک دهم جمعیت تحت پوشش سرپایی درمان شدند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با بیان اینکه در مجموع بیش از ۹ هزار بیمار کرونایی بستری شدند، افزود: میانگین ۳۵ درصد تست‌های کرونایی مثبت بوده است.
 
وی ادامه داد: شاخص مخاطره ۱.۰۵ بوده و روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ تست انجام می‌شود و با آنکه مازندران در طرح شهید سلیمانی دیرتر عمل کرد اما خوشبختانه تست‌ها به سرعت در حال افزایش است.
 جلالی با اشاره به تشکیل ۱۰۰ جلسه ستاد کرونا در شهرستان گفت: همچنین برای مقابله با بیماری پنج شهید سلامت تقدیم شد و هزار پرستار نیز مبتلا شدند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل با اظهار اینکه ۳۱۱ تیم مراقبتی در بابل فعالیت می‌کنند، افزود: حدود چهار هزار تست تاکنون انجام شده که ۳۵ درصد آن مثبت بوده است.
 
وی با اشاره به سه هزار و ۷۰۰ نفر از افراد دارای بیماری در منزل تحت مراقبت هستند، افزود: در قرنطینه معکوس هزار و ۷۰۰ بیمار شناسایی شده است.
 
وی به برخی چالش‌های فراروی اشاره کرد و گفت: نهادینه نشدن فرهنگ رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله مسائل و عدم برخورد با افراد متخلف و خاصی از دیگر دغدغه‌ها است.
 
جلالی رعایت نشدن محدودیت‌های کرونایی بین اصناف و عدم اجرای مناسب تردد بین استانی و شهرستانی از دیگر موانع به شمار می‌رود، یکسان نگری مازندران با دیگر استان‌ها را از دیگر موانع برشمرد و گفت: باید در تصمیم گیری های کلان، مازندران کلان شهر دیده شود.

منبع:مهر

Print

نوشتن یک نظر

This form collects your name, email, IP address and content so that we can keep track of the comments placed on the website. For more info check our Privacy Policy and Terms Of Use where you will get more info on where, how and why we store your data.
افزودن نظر

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته