-
پرستاران بیش از این تحمل فشارهای جسمی، روانی و بی توجهی ها را ندارند

عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: کمبود نیروی انسانی پرستار قبل از کرونا نیز به شدت وجود داشت. در دوران کرونا فشار جسمی، روانی و کمبود نیرو به مراتب افزایش یافته است. بسیاری از وعده ها برای افزایش پرداخت و استخدام نیرو هم اجرا نشده است، پرستاران به شدت خسته هستند و به توجه فوری نیاز دارند.

  • 4 مهر 1400
  • نظرات: 0
دولت جدید به معیشت پرستاران توجه کند

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاران با وجود جانفشانی، فداکاری و ایثارگری های شبانه روزی در همه دوره ها و بحران های مختلف از جمله دفاع مقدس و دوران کرونا، سنگ تمام گذاشتند اما هنوز از نظر معیشتی و حقوق مادی وضعیت خوبی ندارند. از مسئولان دولت جدید انتظار می شود برای رفع مشکلات معیشتی پرستاران و اجرای قوانین بر زمین مانده اقدام کنند. 

  • 3 مهر 1400
  • نظرات: 0

انتخابگر پوسته

وضعیت تهران در برابر موج کرونا خیلی وخیم است / کادر درمان با فرسودگی و خستگی مزمنی در حال ارائه خدمات به بیماران

حمید سـوری رئیس کمیتـــه اپیدمیولوژی کشور به «ایران» می‌گوید: منابع و تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای رسیدگی به بیماران کرونایی روبه پایان است و کادر درمان بخش‌های عفونی با فرسودگی و خستگی مزمنی در حال ارائه خدمات به بیماران کرونایی هستند.

افزایش بستری بیماران بر رنج و خستگی کادر درمان افزوده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش چشمگیر تعداد بیماران کرونایی در روزهای اخیر و خستگی مدافعان سلامت استان، گفت: در صورت عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، روند افزایش ابتلایان به بیماری کرونا در استان صعودی خواهد بود. 

قهرمان طلایی المپیک جان صدها نفر را نجات داده است

گزارشگر تلویزیون اعلام کرد: «او که بر سکوی قهرمانی المپیک ۲۰۲۰ ایستاده تا همین چند ماه پیش‌بر بالین بیماران کرونایی حاضر می‌شده او پرستار بخش کرونا است» همان موقع همه چشم‌هایی که از شوق به اشک نشسته بودند؛ باریدند. برای اینکه از حال و هوای همکاران او باخبر شویم به بیمارستان بقیه‌الله، محل خدمت جواد فروغی ۴۲ ساله رفتیم تا از نزدیک شاهد شور و حال پزشکان، پرستارها، بهیارها، خدمات و همه همکاران این قهرمان در بیمارستان باشیم.

تامین ۱۵ نفر نیروی پرستار بیمارستانی در قشم

فرماندار شهرستان قشم گفت : رایزنی و پیگیری های لازم برای تامین پرستار مورد نیاز بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم با دانشگاه علوم پزشکی انجام شده است.

فرسودگی پرستاران در موج پنجم کرونا

 
دانشگاه علوم پزشکی اراک در خصوص شرایط موج پنجم کرونا خطاب به مردم استان بیانیه ای صادر کرد.

گزارش ICN از قهرمانی پرستار ایرانی در المپیک توکیو

شورای بین المللی پرستاران در گزارشی به شرح قهرمانی جواد فروغی، پرستار ایرانی در مسابقات تیراندازی المپیک توکیو پرداخته و از او به عنوان پرستار خط مقدم مبارزه با کووید19 که اولین مدال طلای ایران را در المپیک توکیو به دست آورده، تمجید کرده است.

عضو شورایعالی سازمان نظام پرستاری در یادداشتی نوشت:

قهرمانی در تراز جهانی از جامعه پرستاری

 

 ورزش ديگر صرفاً كنشي بدني نيست بلكه بسته بـه فضـاي شكل گيري آن دارای ابعاد سياسي، فرهنگي، اقتصـادی و حتی امنیتی است. جامعه شناس معروف فرانسوي ماسل موس، ورزش را كنشـي فرهنگـي دانسـته و معتقد است:
"رفتارهاي ورزشي از سنخ رفتارهاي طبيعي نيستند بلكه فرهنگي اند و مجموعـه اي از
رفتارهاي نمادين و وابسته بـه حيثيـت و مـوقعيتي را كـه هـر فـرد در سلسـله مراتـب
اجتماعي احراز كرده است، در بر ميگیرد ."

عضو شورایعالی سازمان نظام پرستاری گفت: 

مشکل کمبود نیروی پرستاری از شروع بحران کرونا

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: در آغاز پیک پنجم کرونا موضوع کمبود نیروی پرستاری  را پر رنگ تر کرده است. همچنین در بعضی از استان ها مخصوصا در استان سیستان و بلوچستان نیاز است هرچه سریع تر برای بهبود خدمات و جلوگیری از خستگی پرستاران جذب نیروی پرستاری انجام شود.

ماجرای جالب جواد فروغی پرستاری که قهرمان المپیک شد

جواد فروغی پرستار، پاسدار و تیراندازی که قهرمان المپیک شد. او یک سال تمام به طلای المپیک فکر می‌کرد و هیچ وقت دست از تلاش کردن برنداشت.

فرسایش کادر درمان، نتیجه عادی انگاری همه گیری کرونا

پیک پنجم کرونا و رکورد‌های خطرناک تعداد ابتلا و بستری، فشار کاری زیادی بر کادر درمان وارد کرده و منجر به فرسایش جسمی و روحی این قشر شده است.

پیام تبریک رئیس شورای بین المللی پرستاران به مناسبت، قهرمانی جواد فروغی در رشته تیراندازی المپیک توکیو

رئیس شورای بین المللی پرستاران در پیامی، قهرمانی و کسب مدال طلای جواد فروغی، پرستار ایرانی را در مسابقات تیراندازی با تپانچه مسابقات المپیک 2020 توکیو تبریک گفت.

پیام تبریک سازمان نظام پرستاری به مناسبت ولادت حضرت امام هادی(ع)

سازمان نظام پرستاری در پیامی فرارسیدن ولادت امام هادی (ع) را تبریک گفت.

پیام تسلیت سازمان نظام پرستاری به مناسبت شهادت؛ شهید کادر درمان جعفر شریفی


سازمان نظام پرستاری در پیامی شهادت کادر درمان مجاهد، آقای جعفر شریفی را تسلیت گفت.

خستگی کادر درمان از بی توجهی ها

رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی باعث خستگی مدافعان سلامت و همچنین بالا رفتن آمار مرگ و میر در سیستان و بلوچستان شده است.

پیام تبریک رئیس کل سازمان نظام پرستاری به مناسبت قهرمانی پرستار ایرانی در مسابقات تیراندازی المپیک توکیو

دکتر محمد میرزابیگی، رئیس کل سازمان نظام پرستاری، قهرمانی جواد فروغی، پرستار ایرانی را در مسابقات تیراندازی با تپانچه المپیک توکیو تبریک گفت.

اولین567810121314انتها

انتخابگر پوسته