-

اعضای شورای عالی و روسای هیئت مدیره های نظام پرستاری سراسر کشور طی نامه ای به رئیس جمهوری نسبت به گسترش اعتراضات و نارضایتی های  مدافعین سلامت  به علت بی توجهی به مشکلات و نیازهای  آنان در ایام کرونا از جمله خستگی؛ فرسودگی و سختی کار، کمبود نیرو، کاهش در پرداختها، عدم تحقق کامل فوق العاده ویژه، نبود ایمنی شغلی و ابتلای بالای آنان به بیماری و اجرا نشدن مصوبات ستاد ملی کرونا هشدار دادند.

انتخابگر پوسته

کوچکترین فرزند هلن و ابوالقاسم هم آسمانی شد

لاله (مهری) بختیار در سال ۱۳۱۷ در تهران به دنیا آمد، پدرش ابوالقاسم بختیار از معدود ایرانیانی بود که در آن دوره و از سال ۱۹۱۹ برای ادامه تحصیل (در پزشکی) نه به اروپا بلکه به آمریکا رفته بود، ابوالقاسم بختیار نخستین پزشک ایرانی بود که از دانشگاه‌های آمریکا فارغ‌التحصیل شد و بعد از بازگشت به ایران دانشکده پزشکی دانشگاه تهران را به کمک چند تن دیگر تأسیس کرد. مادر لاله؛ هلن جعفری، پرستاری اهل آیداهو، نخستین زن آمریکایی بود که با یک پزشک ایرانی ازدواج می‌کرد.

رییس کل سازمان نظام پرستاری:

بزرگترین مشکل جامعه پرستاری در حال حاضر  کمبود نیرو است

رییس کل سازمان نظام پرستاری گفت: حدود سه سال متوالی است که با وجود بازنشسته شدن تعداد زیادی از پرستاران و توسعه بسیار زیاد تخت های بیمارستانی و بخش ها، استخدام پرستار متناسب با نیاز کشور انجام نمی شود. اگر سالانه بین ۹ تا ۱۰ هزار پرستار استخدام شوند، شیرازه پرستاری برای مناطق محروم و بیمارستان های کم درآمد حفظ خواهد شد.

استفاده از تمام ظرفیت‌های‌ موجود برای تقدیر هنرمندان از کادر درمان/ روحیه دادن به متولیان سلامت از وظایف مهم نهادهای فرهنگی است

مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران گفت: چاپ کتاب با مضمون مجاهدت‌های کادر درمان یکی از اقداماتی است که می‌تواند در زنده نگه داشتن خصلت‌های انسان‌دوستانه کادر درمان هم برای نسل امروز و هم برای آیندگان موثر باشد.

مجاهدت کادر درمان در ایام کرونا اجر و پاداش بزرگی دارد

حجت الاسلام مبلغی،نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس گفت: مجاهدت کادر درمان در ایام کرونا اجر و پاداش بزرگی دارد.

برگزاری طرح پایش اجتماعی با همکاری مدیریت اجتماعی و دانشجویی سازمان نظام پرستاری

مدیریت های اجتماعی و دانشجویی سازمان نظام پرستاری در نظر دارند تا طرح پایش و غربالگری عمومی در سطح شهر راه اندازی نمایند

نایب رئیس اول شورایعالی نظام پرستاری در یادداشتی مطرح کرد؛

دستاورد های بزرگتری از سوی نظام پرستاری کشور در راهست/ در دوره پنجم سازمان نظام پرستاری به شعار ها جامه عمل پوشانده شد

آنچه سازمان نظام پرستاری را در کسب دستاوردها موفق کرد وجود یک تیم منسجم و همدل بود که با اهداف شعار واحد تعهد به خدمت و تکلیف به کسب نتیجه و دوری گزینی از حاشیه ها در شورایعالی سازمان نظام پرستاری بود و به مدد رای اعتماد بالایی که از جامعه پرستاری و از طریق هیات مدیره های نظام پرستاری اخذ کرده بود موفق به کسب نتایج مثبت شد و بر اساس همین اعتماد و اطمینان تلاش خود را تا آنجا که در توان داشت تداوم و استمرار بخشید.

رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین:

سهل‌انگاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی جان کادر درمان را به‌خطر انداخته است

 رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: ۳۰ درصد از مدافعان سلامت و کادر درمانی و بهداشتی این شهرستان به کرونا مبتلا شده‌اند و مراحل قرنطینه و درمان را می گذرانند.

معاون توسعه و مدیریت منابع سازمان نظام پرستاری:

مطالبات پرستاران با تاخیر بسیار و به میزان کم پرداخت شده است

عزیزی گفت: معوقات کادر درمان کامل پرداخت نشده است و با تاخیر و به میزان نصف یا یک سوم و یک چهارم در حالی که نرخ ارز و تورم را نادیده گرفته اند، در حالی که این پرداخت ها مربوط به قبل از شروع کرونا و افت درآمد‌های اختصاصی دانشگاه ها می باشد.

بانوی پرستار ایرانی قهرمان ماراتن دبی شد؛

گفتگو با بانوی ۸۴ ساله شیرازی که زمانی پرستاری قهرمان بود و از ۷۰ سالگی قهرمان دو و میدانی شد

خانم حشمتی بعد از دوران بازنشستگی تصمیم به ورود به دنیای ورزش می‌گیرد و مدال‌های زیادی را در رقابت‌های ملی و بین‌المللی دو و میدانی کسب می‌کند. او در این‌باره می‌گوید: «یک روز در یکی از پارک‌های شیراز می‌دویدم که خانمی من را صدا زد و گفت من کلاس ورزشی برگزار می‌کنم، تصمیم گرفتم به کلاس‌های او بروم تا این که بعد از یک هفته در اولین مسابقات دوی کشوری در زنجان شرکت کردم و مقام دوم را کسب کردم. در مسابقات کشوری دیگر هم مقام‌های اول و دوم را کسب کردم، در مسابقات جهانی دوی ۱۰ کیلومتر ماراتن دبی اول شدم و در مسابقات پیاده‌روی چین هم نفر اول شدم. در تمام این مدت یک بار هم اوت نشدم.»

پیام تبریک سازمان نظام پرستاری به مناسبت میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع)

سازمان نظام پرستاری جمهوری اسلامی ایران، طی پیامی میلاد حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) تبریک گفت.

رونمایی از پوستر  ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت با قدردانی از شهدای مدافع سلامت

پوستر ششمین جشنواره جهانی هنر مقاومت با قدردانی از خانواده یکی از شهدای مدافع سلامت و با حضور رئیس بنیاد فرهنگی روایت فتح و مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس رونمایی شد.

مدیرعامل بهداشت و درمان صنعت نفت:

کمبود کادر درمان در مراکز درمانی نگران کننده است

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از کمبود نیروی انسانی در مراکز درمانی تحت پوشش این سازمان خبر داد و اذعان کرد که شرایط کادر درمان نگران‌کننده است.

بازیگر سینما و تلویزیون : 

کادر درمان و قشر فرهنگی در صف اول مبارزه با کرونا قرار دارند

امین زندگانی با اشاره به اینکه هنرمندان نیز امروز همانند کادر درمان در صف اول مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند تأکید کرد که باید از کریم اکبری مبارکه که به دلیل شیوع ویروس کرونا در مراحل تصویربرداری یک سریال از دنیا رفت، به عنوان یک قهرمان در میدان‌های جنگ یاد شود.

اعتراض تشکل‌های دانشجویی پرستاری؛ نسبت به بکارگیری نامناسب و خارج از شان و عرف دانشجویان پرستاری در برخی بیمارستانها

جمعی از تشکل‌های دانشجویی رشته پرستاری اعلام کردند: بسیاری از پرستاران اکنون در انتظار جذب هستند و حضور دانشجویان به طور موقتی در بالین؛ با دریافتی بسیار پایین و شرایط نامساعد، اقدامی ناروا در جهت نادیده انگاری پرستاران و دانشجویان پرستاری است.

علی دادخواه فعال و تحلیل گر صنفی در یادداشتی مطرح کرد؛

کارنامه درخشان یک سال اخیر سازمان نظام پرستاری کشور

داد خواه: معتقدم برای حفظ و توسعه این نتایج مثبت توسط پیگیری های نظام پرستاری کشور باید بر این  ماندگاری  تاکید نمایم‌،  ماندگاری که من آنرا توجه به نخبه گرایی و ثبات مدیریتی ترجمه می کنم

123468910انتها

انتخابگر پوسته

آخرین اخبار

انتخابگر پوسته

اخبار پربازدید

انتخابگر پوسته