پرستاری شغل حاکمیتی است
مهدیه اسلامی

پرستاری شغل حاکمیتی است

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اردبیل:

سعید مهری بیک باغلو در گفت و گو با خبرنگار سازمان نظام پرستاری افزود: نیاز است دولت و مجلس برنامه ای را ارائه دهند که به طور سالانه استخدام پرستار انجام شود. در چند سال اخیر استخدام هایی صورت گرفته است ولی اگر بخواهیم خروجی های پرستاری را حساب کنیم مثل بازنشستگان و کسانی که از سیستم درمانی خارج شده اند و نیز تخت هایی که ایجاد شده است را در نظر بگیریم می بینیم که استخدام های انجام شده کافی نیست.

وی درباره تفاوت بین نیروهای شرکتی و رسمی در بیمارستان ها وجود گفت: مناسب نیست پرستاران به صورت شرکتی استخدام شوند زیرا پرستاری یک شغل حکومتی است و جذب شرکتی نیروهای پرستاری از اول اشتباه بوده است و شایسته نیست دو پرستار که همزمان یک نوع خدمات را انجام می دهند، دریافتی و حقوق و مزایای آنها تفاوت زیادی داشته باشد.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اردبیل افزود: یکی از مهمترین مطالبات پرستاری در حال حاضر، اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری و خدمات پرستاری است. سالهای گذشته این قانون تصویب شده ولی هنوز اجرایی نشده، با اجرایی شدن این قانون خیلی از مشکلات پرستاران حل شدنی است.

رئیس هیئت مدیره اردبیل ادامه داد: بعد از قانون تعرفه گذاری و خدمات پرستاران مطالبه دیگر پرستاران پیگیری مزایای شغل سخت و زیان آور بودن گروه پرستاری است که باید به صورت قانونمند طراحی و اجرا شود. 

وی در خصوص کمبود نیروی پرستاری گفت: کشور با کمبود شدید نیروی پرستاری مواجه است به طوری که میزان نسبت پرستار به تخت بیمارستانی در کشور از استانداردهای تعریف شده کشوری پایین تر است.

رئیس هیئت مدیره  نظام پرستاری اردبیل گفت: باید برای پرستارانی که در بحران کرونا دچارعارضه این بیماری شده اند. برنامه ای در نظر گرفته شود تا بتوانیم افرادی که شهید نشده اند و مثل جانبازان آسیب دیده اند، حمایت شود، زیرا این افراد سرمایه های پرستاری و مدافعان سلامت کشور هستند.

مهری بیک باغلو افزود: هر زمان که بار کاری بیمارستان به دلیل عدم رعایت پروتکل بهداشتی در جامعه افزایش پیدا کرده است میزان مرگ و میر هموطنان در بیمارستان هم افزایش پیدا کرده و وقتی تعداد بیماران زیاد می شود مراقبت به اندازه کافی نخواهد بود و میزان مرگ و میر هم افزایش پیدا خواهد کرد.

وی گفت: از مردم در خواست داریم، پروتکل های بهداشتی را رعایت بکنند و از مهمانی هایی که ممکن است لحظه ای نشاط و شادی بیاورد ولی در آخر افزایش مرگ میر را در بر دارد بپرهیزند.

مطلب قبلی بیماران را به چشم اعضای خانواده خود می‌بینم
مطلب بعدی واکسیناسیون پرستاران علیه کرونا کند است
Print
176 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

رهبر انقلاب از تلاش و فداکاری تحسین‌برانگیز مجموعه‌های درمانی تشکر کرد

رهبر معظم انقلاب در محفل انس با قرآن کریم تاکید کردند: هدایت قرآن مربوط به همه گستره زندگی بشر است.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اسدآباد:

هیچ اقدامی به اندازه همدلی مردم در شکست کرونا موثر نیست

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اسدآباد گفت: از مردم درخواست داریم بیش از گذشته به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و محدودیت ها برای شکست زنجیره انتقال ویروس توجه کنند زیرا هیچ اقدامی به اندازه همدلی و همگامی مردم در تحقق این هدف نمی تواند کارساز و تاثیر گذار باشد.

سایه سنگین غفلت از کرونا دودی که به چشم کادر درمان رفت

دود بی توجهی و سهل انگاری عده ای به چشم کسبه و کادر درمان رفته است.

آمادگی کامل کادر پرستاری خراسان رضوی برای مقابله با پیک چهارم کرونا

مدیر امور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه گفت: سال گذشته ۳۵ نفر از کادر درمان را از دست دادیم، گفت: برای پیک چهارم کرونا تمام بیمارستان‌های مشهد و شهرستان‌ها از قبیل دانشگاهی، خصوصی، خیریه، نظامی و تامین اجتماعی آماده به کار هستند و برای بستری بیماران کرونایی آماده خدمت رسانی هستند

یادداشت دانشجویی

کادر درمان و امتیاز کرونا

امتیاز کرونا، حق کادر درمان درگیر با کرونا و کوچک‌ترین اقدام در جهت پاسداشت تلاش‌ها و ازخودگذشتگی‌های مدافعان سلامت در مقابله با کرونا می‌باشد.

معاون وزیر بهداشت: 

به زودی همه کادر درمان کشور علیه بیماری کووید.۱۹ واکسینه می‌شوند

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت‌:واکسیناسیون وسیع مردم علیه ویروس کرونا با استفاده از تولیدات داخلی از اواخر بهار آغاز می‌شود و تلاش برای تهیه واکسن از منابع خارجی نیز همچنان ادامه دارد.

پیام تبریک سازمان نظام پرستاری به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

سازمان نظام پرستاری در پیامی فرارسیدن حلول ماه مبارک رمضان ماه بندگی خدا را تبریک گفت.

دزفول برای درمان بیماران کرونایی کمبود پرستار دارد

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: بیمارستان بزرگ دزفول برای درمان و مدیریت بیماران مبتلا به کرونا با کمبود پرستار و فضای درمانی روبه رو شده است.

فشار مضاعف کاری برای کادر درمان در هفته آینده

فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: یکی از پرشتاب‌ترین امواج بیماری را شاهد هستیم که فشار مضاعفی بر کادر درمان وارد کرده است و این فشار کاری از هفته آینده بیشتر هم می شود.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری پارس آباد:

دورهمی های کوچک خانوادگی بیشترین سهم را در انتقال کرونا دارند

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری پارس گفت: بیشترین سهم را در انتقال کرونا دورهمی های کوچک خانوادگی داشته است. حضور در اماکن سرپوشیده بدون تهویه هوا و به مدت طولانی، یکی از اصلی‌ترین راه‌های انتقال بیماری است.

دغدغه کادر درمان، بی‌اعتنایی به رعایت پروتکل‌ها است

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی و رییس دانشکده بهداشت گناباد گفت: عادی‌انگاری و غفلت مردم از رعایت پروتکل‌های بهداشتی به یک نگرانی برای مسوولان درمانی و دغدغه برای کادر بهداشت و درمان تبدیل شده است.

پیام تسلیت سازمان نظام پرستاری بمناسبت درگذشت والده محترم قائم مقام‌ سازمان نظام پرستاری کشور


سازمان نظام پرستاری در پیامی درگذشت والده قائم مقام‌محترم سازمان نظام پرستاری را تسلیت گفت.

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری:

توزیع قطره چکانی واکسن کرونا برای کادر درمان راهگشا نیست

عضو شورای عالی سازمان نظام پرستاری گفت: توزیع قطره چکانی و بسیار کند واکسن کرونا برای کادر درمان از مشکلات این روزهاست. این روش راهگشا نیست. علی رغم وعده های داده شده، شاهد سوء مدیریت در این حوزه هستیم و با گذشت زمان طولانی همچنان بخش کوچکی از کادر درمان واکسن دریافت کرده اند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تربت حیدریه:

پرستاران روبه فرسودگی و خستگی هستند

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تربت حیدریه گفت: با پیگیری هایی انجام شده استخدام هایی برای پرستاران صورت گرفته است، ولی این استخدام ها کافی نیست، نسبت پرستار به تخت با استانداردهای جهانی فاصله زیادی را دارد و با توجه به گسترش کرونا، پرستاران روبه فرسودگی و خستگی هستند و نیاز است هر چه سریعتر نیروی تازه جذب شود .

پیام تسلیت سازمان نظام پرستاری به مناسبت شهادت؛ شهید حسن سواری


سازمان نظام پرستاری در پیامی شهادت پرستار مجاهد، حسن سواری  را تسلیت گفت.

1345678910انتها

انتخابگر پوسته