کادر درمان برای مقابله با همه‌گیری کرونا سنگ تمام گذاشت
مهدیه اسلامی

کادر درمان برای مقابله با همه‌گیری کرونا سنگ تمام گذاشت

رییس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا:

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رییس جمهور روز شنبه در اولین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در سال 1400 گفت: در جلسه امروز مباحث مختلفی مطرح شد از جمله اینکه چگونه واکسن بیشتری تامین شود و مباحثی نیز درباره فرارسیدن ماه مبارک رمضان مورد بحث قرار گرفت که تفصیل آن به جلسه هفته آینده موکول شد.
 
رییس جمهور با بیان اینکه همه تلاش ما این است که تا پایان این دولت، مهار کرونا به سطح قابل قبولی رسیده و اگر بگذراند حداقل پایان بخشی از تحریم‌ها برطرف شده باشد، افزود: مبنای ما در هر دو مساله باید عقلانیت و منافع ملی باشد. این بیماری جان و زندگی مردم را در خطر انداخته است و همه در حال تلاش هستیم و دلمان می‌خواهد تا پایان این دولت وضعیت به گونه‌ای باشد که حتی مدارس و دانشگاه‌ها سال آینده بازگشایی شوند.
 
روحانی تصریح کرد: به نظرم پیک این بیماری با وجود همه جهش‌های مختلف ویروس تمام شده است. پیک همه‌گیری کرونا با توجه به گسترش واکسیناسیون رو به نزول است. شاید مشکلاتی داشته باشیم، اما مقابله با این بیماری نسبت به اوایل آسان‌تر شده و در کشور ما هم ان‌شاالله با گسترش واکسیناسیون به خوبی انجام خواهد شد.
 
رییس جمهور سال 1399 را با وجود همه‌گیری کرونا و نیز تحریم و جنگ اقتصادی تمام عیار، سالی سخت و پرفراز و نشیب برای ملت توصیف کرد و گفت: از مردم عزیز ایران بخاطر مراعات قابل قبول پروتکل‌ها، حمایت‌های مقام معظم رهبری و علما و مراجع و به ویژه ایثارگری‌های کادر درمان که برای مقابله با بیماری از جان خود مایه گذاشتند، صمیمانه سپاسگزاری می‌کنم.
 
روحانی اضافه کرد: امروز ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان وضعیت مناسب‌تری در مقابله با ویروس خطرناک کرونا دارد. مردم انصافا و با وجود محدودیت‌هایی که ناگزیر برای کسب و کار ها و معیشت آنها پیش آمد در رعایت دستورالعمل‌ها سنگ تمام گذاشتند و اگر چه در ایام عید به طور طبیعی رعایت پروتکل‌ها کاهش یافت، اما در مجموع کاهش قابل توجه آمار سفرهای نوروزی نیز گواه آن است که مردم همچنان مراعات وضعیت را می‌کنند.
 
رییس جمهور در ادامه با بیان اینکه امیدواریم وضعیت همه‌گیری کرونا را با شرایط کنترل شده و آمار مرگ و میر خیلی پایین تحویل دولت آینده دهیم، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم با گسترش واکسیناسیون ، دولتی بدون کرونا و با رفع تحریم‌ها دولتی بدون تحریم را تحویل دهیم.
 
روحانی با اشاره به ایجاد مشکلاتی در مسیر تامین واکسن کرونا از خارج کشور تصریح کرد: اینکه هنوز برخی کشورها از ترس تحریم‌های آمریکا در تحویل واکسن به جمهوری اسلامی تعلل می‌کنند، از جمله مشکلاتی است که ناشی از تروریسم اقتصادی دولت سابق آمریکا بوده و رفع آن به طور کامل در اختیار ایران نیست.
 
رییس جمهور با اشاره به تصویب ارائه مجوز به بخش خصوصی برای واردات واکسن در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا خاطرنشان کرد: سال گذشته تلاش داشتیم زمان شناسایی بیماری کوتاه شود و امسال نیز این مسیر را ادامه خواهیم داد و امیدوارم با اضافه شدن واکسیناسیون گسترده شرایط کشور در زمینه مقابله با کرونا روز به روز بهتر شود.
 
روحانی با بیان اینکه ویروس کرونا در ابتدای همه‌گیری تاخت و تاز زیادی کرد و پیک‌های متعدد و جهش‌های متنوع و مکرر داشت، گفت: لازم بود علم در برابر این بیماری قیام کند که به ترتیب با تدوین پروتکل‌ها و بعد تولید واکسن این اتفاق افتاد. امروز شاهد تاثیرات مثبت واکسن در کشورهایی که سطح بالایی از واکسیناسیون را داشته‌اند، هستیم.
 
رییس جمهور واکسیناسیون را امیدوار کننده و اطمینان‌بخش دانست و اضافه کرد: به نظرم پیک این بیماری با وجود همه جهش‌ها تمام شده است. پیک بیماری کرونا با توجه به گسترش واکسیناسیون رو به نزول است. شاید مشکلاتی در مسیر داشته باشیم اما مقابله با این بیماری نسبت به اوایل آسان‌تر شده و در کشور ما هم با گسترش واکسیناسیون و به ویژه با در دسترس قرار گرفتن واکسن‌های داخلی وضعیت بهتر خواهد شد.
 
روحانی از تمام کمیته‌های تخصصی، قرارگاه عملیاتی و همه ارگان‌هایی که تا به حال به روند مقابله با کرونا کمک کرده‌اند تشکر و درخواست کرد که همکاری‌های خود را تا رسیدن به وضعیت مهار کامل بیماری کرونا ادامه دهند.

مطلب قبلی پرستاران چشم انتظار اجرای درست قانون تعرفه گذاری در سال 1400 هستند
مطلب بعدی اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری هزینه های درمان را کاهش می دهد
Print
227 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

آغاز واکسیناسیون دانشجویان و کادر درمان در بیمارستان‌های دانشگاه آزاد مشهد

رئیس واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد خراسان رضوی گفت: واکسیناسیون کادر درمان و دانشجویان بیمارستان‌های آریا و ۲۲ بهمن مشهد که زیرپوشش دانشگاه آزاد این استان هستند، آغاز شد.

با صدور بیانیه ای:

تقدیر ۲۳۵نماینده مجلس از کارکنان نظام سلامت


۲۳۵ نماینده مجلس در بیانیه ای ازفعالیت های پزشکان، پرستاران، نیروهای خدماتی بهداشتی- درمانی و همه مدیران و وزیر بهداشت تقدیر و تشکر کردند.

نیاز ضروری استان مرکزی به پرستار


استان مرکزی در حوزه سلامت به ۵۵ پرستار و کمک پرستار نیاز دارد.

رئیس بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد:

نیاز جدی و مبرم به نیروی پرستار داریم

رئیس بیمارستان فرهیختگان دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران گفت: با توجه به اوج‌گیری و شدت بیماری کرونا نیاز جدی و مبرم به نیروی پرستار داریم.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز:

مسئولان بررسی پرونده شهدا و ایثارگران پرستار را در اولویت قرار دهند

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز گفت: مسئولان رسیدگی به پرونده شهدا و ایثارگران سلامت به ویژه پرستاران را در اولویت قرار دهند، آنان در راه دفاع از سلامت همین مردم ایثار و جانفشانی کردند، حق این نیست که خانواده و بازماندگان آنان در سختی باشند.

با کمبود نیروی پرستار مواجه هستیم

عادی‌انگاری شرایط و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اوضاع نگران‌کننده‌ای را بوجود آورده است آن هم در شرایطی که افزایش غیرقابل تصور آمار مبتلایان به کرونا همه را شوکه کرده و استفاده از توان کادر درمان به حداکثر رسیده است.

کادر درمان تحت فشار هستند

فرماندار زنجان با تاکید بر اینکه در حال حاضر در وضعیت بسیار وخیمی قرار داریم، افزود: کادر درمان در بسیار تحت فشار هستند و در صورت توافق مسئولان استان نسبت به تعطیلی ناوگان‌های عمومی شهر اقدام خواهد شد.

شهرستان دزفول با کمبود نیروی پرستار روبه رو است

فرماندار دزفول گفت: خستگی کادر بهداشت و درمان دزفول در پذیرش تعداد بالای بیماران مبتلا به کرونا موجب شده تا این شهرستان در بحث پرستار با کمبود نیرو روبه‌رو باشد.

رئیس کل سازمان نظام پرستاری:

برای اجرای قانون تعرفه گذاری روش مبتنی بر قانون را در معرض نظر همه صاحبنظران می گذاریم/ هر کس روش بهتری دارد این گوی و این میدان/ پرستاران بخش مراقبت در منزل و غیر دولتی واکسن کرونا دریافت می کنند

رئیس کل سازمان نظام پرستاری گفت: پرستاران فعال در بخش غیر دولتی و مراکز مراقبت در منزل که تاکنون واکسن نزده اند، واکسن کرونا دریافت می کنند.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بندر لنگه:

تفاوت بین پرستاران شرکتی و رسمی باعث بی عدالتی می شود

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری بندر لنگه گفت: پرستاران در دانشگاه یک درس را می خوانند و در بیمارستان یک نوع خدمات را انجام می دهند، ولی با ایجاد تفاوت بین نیروهای شرکتی و رسمی یک نوع بی عدالتی صورت می گیرد ولازم است این مساله هر چه زودتر حل شود تاشاهد تفاوت بین پرستاران نباشیم.  

پیام تبریک سازمان نظام پرستاری به مناسبت روز ارتش


سازمان نظام پرستاری کشور در پیامی فرارسیدن روز ارتش را تبریک گفت.

فراخوان مسابقه خاطره نويسي برای پرستاران

معاونت فرهنگی سازمان نظام پرستاری به مناسبت ماه مبارک رمضان مسابقه خاطره نویسی برای پرستاران برگزار می کند . 

درد و دل کادر درمان با مردم

پرستاران  تأکید داشتند که پروتکل‌های بهداشتی را نه به خاطر کادر درمان به خاطر عزیزانشان رعایت کنند.

آمار تلخ مهاجرت پرستاران از کشور

دبیر شورای عالی نظام پرستاری کشور گفت: میزان مهاجرت پرستاران در سال گذشته ماهانه حدود ۱۰۰ الی ۱۲۰ نفر بوده است، یعنی در سال گذشته بیش از هزار پرستار از کشور مهاجرت کرده است.

وزیر بهداشت:

تلاش بیش از پیش کادر درمان در زمینه کرونا

نمکی گفت: هیچ کدام از کادر درمان از کار و خدمت رسانی دست نکشیده اند و پر تلاش در حال خدمت هستند.

1345678910انتها

انتخابگر پوسته