دات نت نیوک

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری مهاباد

گزارش دهی موارد خشونت علیه پرستاران کم است/ لزوم ارتقای سيستم های حفاظتی مثل نگهبانی، آموزش پرسنل

گزارش دهی موارد خشونت علیه پرستاران کم است/ لزوم  ارتقای سيستم های حفاظتی مثل نگهبانی، آموزش پرسنل
ارسال شده: مرداد 27, 1398
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

سلیمان بیدار: به نظر مي رسد برگزاري دوره هاي آموزشي مدون در مورد پيشگيري و نحوه برخورد با رفتارهاي خشونت آميز، ارتقاي سيستم هاي حفاظتی مثل نگهباني، آموزش پرسنل در مورد مهارت هاي ارتباط مناسب با بيماران و همچنین ارتقای نقش حمایتی سیستم مدیریت بیمارستان از پرسنل در اینگونه موارد و حمایت قانونی از پرسنل مجموعه نقش موثري در كاهش اين مشكل دارد. 

سلیمان بیدار در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به ضرب و شتم های اخیر دو پرستار در شیراز که توسط پزشک متخصص و همراه بیمار در دو بیمارستان خصوصی و دانشگاهی انجام شده است، گفت: مواجهه با خشونت های کلامی، جسمی و رفتاری بين پرستاران شاغل در بیمارستان ها با همراهان بیماران به خصوص در بخش های اورژانس و همچنین در بین پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی بالاست اما عليرغم شيوع نگراني از وقوع مجدد آن‌،‌ گزارش دهي موارد و پيگيري هاي قانوني آن کم است .

وی ادامه داد: به نظر مي رسد برگزاري دوره هاي آموزشي مدون در مورد پيشگيري و نحوه برخورد با رفتارهاي خشونت آميز، ارتقاي سيستم هاي حفاظتی مثل نگهباني، آموزش پرسنل در مورد مهارت هاي ارتباط مناسب با بيماران و همچنین ارتقای نقش حمایتی سیستم مدیریت بیمارستان از پرسنل در اینگونه موارد و حمایت قانونی از پرسنل مجموعه نقش موثري در كاهش اين مشكل دارد. 

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری مهاباد افزود: موارد پیش آمده و گزارش های انجام گرفته نشان می‌دهد بیشترین میزان خشونت علیه پرستاران، خشونت کلامی بوده است. لذا جهت به حداقل رساندن خشونت در محیط بیمارستان بایستی از سوی مسئولان امر، راهبردهای پیشگرانه مناسب، اجرای مدیریت صحیح، اقدامات محافظت کننده مناسب و آموزش همگانی در نظر گرفته شود.

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
kusadasi escort
huluhub.com