دات نت نیوک

عضو نظام پرستاری شیراز عنوان کرد:

نظام پرداخت فعلی وزارت بهداشت یک نظام موهوم و غیر شفاف است

نظام پرداخت فعلی وزارت بهداشت یک نظام موهوم و غیر شفاف است
ارسال شده: مرداد 31, 1398
نظرات: 0

عضو نظام پرستاری شیراز در خصوص مشکلات نظام پرداخت در وزارت بهداشت گفت: نظام پرداخت وزارت بهداشت یک نظام موهوم و غیر شفاف است و نیاز به رسیدگی دارد .

محسن حافظی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری با اشاره به مشکلات نظام پرداخت در سیستم وزارت بهداشت و درمان کشور گفت: نظام فی فور سرویس و طرح قاصدک نظام موهومی و غیر شفاف است که وزارت بهداشت آن را به پرسنل خود تحمیل کرده و موجب نارضایتی پرسنل شده است. 

وی ادامه داد: به دلیل عدم شفافیت موجود در نظام پرداخت نوعی بی عدالتی در پرداخت ها ایجاد شده که نیاز به بررسی و رسیدگی دارد. طرح قاصدک به نوعی سلیقه ای اعمال می شود و مبالغ کارانه ها روز به روز در حال نزول است و کسانی که اضافه کار انجام می دهند به آنان پرداخت نمی شود و به نوعی بیگاری محسوب می شود. 

عضو نظام پرستاری شیراز با بیان این که جبر کار در سیستم دولتی باعث شده است که کادر درمان با توجه به مشکلات و موانعی که بر سر راه خود دارند اما باز هم به کار خود ادامه دهند، اظهار داشت : فیکس پیمنت کردن حقوق و مزایا بسیار می تواند کمک در برقراری عدالت در پرداخت ها مثمر ثمر واقع شود. 

وی خاطر نشان کرد: طرح DRG همان خرید خدمت توسط بیمه ها است  و به دلیل این که بیمه های ما در ورطه  ورشکستگی قرار دارند بنابراین اجرای این طرح  نیاز به کارآمد کردن و توانمند کردن بیمه ها دارد. 

حافظی در پایان افزود: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری  12 سال پیش توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شده است اما تاکنون اراده ای برای اجرای آن وجود نداشته است . اگر این قانون پس از 12 سال اجرایی شود قطعا می تواند عدالت را در نظام پرداختی وزارت بهداشت به ارمغان آورد. 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
kusadasi escort
huluhub.com