دات نت نیوک

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:

استان اصفهان نیازمند ۴۰۰ پرستار است

استان اصفهان نیازمند ۴۰۰ پرستار است
ارسال شده: مرداد 28, 1396
دسته ها: اخبارصنفی
نظرات: 0

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: کمبود پرستار نه تنها در اصفهان بلکه در سایر استان‌های کشور وجود دارد که تنها راه آن اضافه کردن ظرفیت دانشجو بوده و امسال نیز ۳۰ درصد به ظرفیت پذیرش دانشجو رشته پرستاری اضافه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، غلامرضا اصغری با اشاره به کمبود پرستار اظهار داشت: کمبود پرستار نه تنها در اصفهان بلکه در سایر استان‌های کشور وجود دارد که تنها راه آن اضافه کردن ظرفیت دانشجو بوده و امسال نیز 30 درصد به ظرفیت  پذیرش دانشجو رشته پرستاری اضافه شد.

وی در پاسخ به اینکه جدای از کمبود پرستار، پرستار بیکار نیز وجود دارد، افزود: در مقابل کمبود پرستار، ما با پرستار بیکار هم مواجه هستیم، دلیل این مسئله نیز گردش شیفت پرستاران است و برخی پرستارها تمایل دارند که در شیفت ثابت کار کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: برخی از پرستاران نیز تمایل دارند پرستار بخش باشند که خلوت بوده و نمی‌خواهند پرستار اورژانس باشند.

ویبا بیان اینکه در این مورد پیشنهاد داده‌ایم که از این افراد نیز به صورت ساعتی استفاده کنیم تا برخی کمبودها جبران شود، افزود: در حال حاضر در استان اصفهان با کمبود 400 پرستار و در شهر اصفهان هم با کمبود 100 پرستار  مواجه هستیم

منبع : تسنیم

 

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x