دات نت نیوک

مدیر مرکز تحقیق و توسعه طبقه بندی بین المللی فعالیت های پرستاری مطرح کرد؛

فعالیت های بین المللی پرستاران یکسان می شود/ همزبانی جامعه پرستاری

فعالیت های بین المللی پرستاران یکسان می شود/ همزبانی جامعه پرستاری
ارسال شده: مهر 11, 1396
دسته ها: بین الملل
نظرات: 0

مدیر مرکز تحقیق و توسعه طبقه بندی بین المللی فعالیت های پرستاری سازمان نظام پرستاری از اجرای طرح و برنامه ای خبر داد که بر اساس آن قرار است فعالبت های پرستاری در عرصه بین المللی یکسان و همزبان باشد.

دکتر رستم جلالی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری در تعریف ICNP گفت: ICNP مخفف  International Classification of Nursing Practice  یا طبقه بندی بین المللی فعالیت های پرستاری روشی برای هم زبان ساختن پرستاران در همه دنیا می باشد.

وی ادامه داد:  این کدها یا اصطلاحات در واقع مجموعه ای از اعمالی است که در حرفه پرستاری انجام می گیرد و مخصوص پرستاری می باشد. کدها در واقع ترکیبی از تشخیص های پرستاری ، مداخلات پرستاری و نتایج مراقبت های پرستاری محسوب می شوند. در واقع ICNP  شبیه International Classification of Disease (ICD) می باشد، و پروژه ای دراز مدت می باشد، که بصورتی ساختارمند داده های پرستاری را توصیف می کند.

مدیر مرکز تحقیق و توسعه طبقه بندی بین المللی فعالیت های پرستاری سازمان نظام پرستاری با اشاره به اهمیت ICNP  در شورای بین المللی پرستاران اظهار داشت: اصطلاحات را برای توصیف عمل پرستاری و بهبود ارتباطات پرستاران و همچنین بین پرستاران و دیگر حرفه های حوزه سلامت ایجاد می کند ، همچنین مراقبت پرستاری از مردم (افراد، خانواده ها و جوامع) را در مراکز مراقبتی مختلف، موسسه ای  و غیرموسسه ای توصیف می کند.

وی از دیگر موراد اهمیت ICNP در شورای بین المللی پرستاران را اینگونه بر شمرد و افزود: امکان مقایسه داده های پرستاری در میان جمعیت های بالینی، مراکز، مناطق جغرافیایی و زمان نشان دادن روند در ارائه درمان های پرستاری و مراقبت و تخصیص منابع به بیماران، با توجه به نیازهای خود را بر اساس تشخیص های پرستاری، تحریک تحقیقات پرستاری از طریق پیوندهایی به داده های موجود در سیستم های اطلاعاتی پرستاری و سیستم های اطلاعات بهداشتی،  ارائه اطلاعات در مورد عمل پرستاری به منظور تاثیر گذاری بر سیاست های بهداشتی.

جلالی خاطر نشان کرد: ICNP یکی از برنامه های ICN eHealth است که در برنامه های حرفه ای ICN قرار می گیرد. علاوه بر حمایت از عمل eHealth و قرار دادن ICN در مرکزیت به عنوان یک مقام رسمی در زمینه سلامت الکترونیک، برنامه eHealth به دنبال حمایت از کار ICN ، تبدیل کار پرستاری از طریق استفاده چشمگیر از فناوری اطلاعات و ارتباطات عمل می باشد.

وی یادآور شد: اعضا ICNP هر دو سال یکبار در یک کنگره بین المللی به تبادل نظر می پردازند، در این کنگره کدها اضافه می شود، تعدیل می گردد و یا حذف می شود. آخرین کنگره در سال 2017 برگزار شده و تقریبا 140 کد جدید اضافه شده است.

مدیر مرکز تحقیق و توسعه طبقه بندی بین المللی فعالیت های پرستاری سازمان نظام پرستاری تصریح کرد: این طبقه بندی در سایت اصلی شورای بین المللی پرستاران به آدرس http://www.icn.ch/ICNP-Browser-NEW.html در دسترس می باشد. ICN اقدام به ترجمه این کتابچه نموده است و علاوه بر زبان انگلیسی به 19 زبان دیگر ترجمه گردیده است. آخرین ترجمه به زبان فارسی نیز از نسخه 2017 می باشد و در سایت سازمان نظام پرستاری و شورای بین المللی پرستاری وجود دارد.

وی افزود: ICNP محصول همکاری سازمان بهداشت جهانی و شورای بین المللی پرستاران می باشد و تلاش ICN هماهنگ سازی بین این تقسیم بندی و طبقه بندی های دیگر مانند طبقه بندی مراقبت بالینی CCC، سازمان بین المللی توسعه اصطلاحات استاندارد سلامتی IHTSDOT  ، و سازمان استاندارد سازی جهانی ISO ، می باشد.

جلالی با اشاره به چشم انداز ICNP در ایران  عنوان کرد: اگرچه در طی چند سال گذشته فعالیت های انجام شده است، ولی در ادامه بایستی سعی در کاربردی کردن این کدها در بالین شود، از همه اساتید پرستاری و پرستاران بالینی تقاضا می شود که اگر کد یا اصطلاح جدیدی را در نظر دارند با مراجعه به سایت شورای بین المللی  http://www.icn.ch  به ثبت آن اقدام کنند و در صورت نیازاز طریق ایمیل به آدرس Dr.Jalali@ino.ir   تماس حاصل نمایند.

 

                        

 

Print
This is trial version.
کلمات کلیدی:
رتبه بندی این مطلب:
5.0

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x
arab xnxx sex xnxx videos arab xnxxwap bitcoin cloud mining porno