دات نت نیوک

پیام سازمان نظام پرستاری به مناسبت روز جهانی غذا

پیام سازمان نظام پرستاری به مناسبت روز جهانی غذا
ارسال شده: مهر 23, 1396
نظرات: 0

سازمان نظام پرستاری کشور به مناسبت روز جهانی غذا پیامی صادر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری ، متن کامل پیام به شرح زیر می باشد:

اصلاح الگوی تغذیه ای برای حفظ و ارتقا سلامت ضروری است وقتی که آب و هوا در حال تغییراست ، کشاورزی و غذا نیز باید تغییر کند.

16 اکتبر ، 24 مهر ماه روز جهانی غذا به افتخار تاسیس سازمان فائو در سال 1945 نامگذاری شده و در سراسر جهان گرامی داشته می شود .

هدف اساسی سازمان فائو زدودن فقر و گرسنگی در همه جهان است . جهت گیری و اولویت های این ثمره بیش از شصت سال مطالعه و تجربه است .  از آنجا که فقر و گرسنگی بایکدیگر در ارتباط هستند فائو هدف خود را تامین غذا برای همگان می داند .

از این رو سازمان های بین المللی، به منظور برقراری روابط در زمینه کشاورزی و زمینه سازی برای جلوگیری از فقر و گرسنگی و نابودی محیط زیست ، تلاش می کنند. استفاده از تجربیات نحوه تغذیه ، انتقال فن آوری از کشورهای توسعه یافته به کشورهای در حال توسعه موجب رونق و پیشرفت در صنعت مواد غذایی در ملل جهان سوم می شود.

روز جهانی غذا ، تلنگری برای بیداری وجدان های به خواب رفته و روز همدردی با گرسنگانی است که از ابتدایی ترین حق زندگی یعنی غذا محرومند.

مشغولیت ذهنی هشتاد درصد از مردم جهان ، دست یابی به غذا است. کمبود غذا و مواد غذایی مورد نیاز بدن برای بسیاری از مردم جهان به مشکلی اساسی تبدیل شده است و هدف اساسی سازمان فائو بهبود شرایط نامناسب دستیابی مردم کشورهای درحال توسعه به غذا می باشد .

Print
This is trial version.
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

نوشتن یک نظر

نام:
ایمیل:
نظر:
افزودن نظر

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x